Śmierć wśród róż. Szalony ogrodnik Mohammadi udusił babcię sznurem od kosiarki

By Dział: Przestępczość i Terror | 9 stycznia 2018

Brutalne porachunki w brytyjskim Związku Działkowców.

80-letnia wdowa Lea Adri-Soejoko popełniła błąd, który kosztował ją życie, kiedy jako szefowa lokalnego Związku Działkowców w Colindale w Londynie zgodziła się przyjąć do tej spokojnej dotychczas organizacji 40-letniego imigranta-ogrodnika z Iranu Rahima Mohammadi.

Zamiast spokojnie integrować się z brytyjskim społeczeństwem wśród róż i warzywnych grządek, zawistny irański ogrodnik postanowił najwyraźniej sięgnąć po władzę nad lokalnymi działkowcami, a na drodze stała mu właśnie starsza pani Lea. Postanowił więc z zimną krwią zamordować bezbronną staruszkę.

Na procesie, który toczy się właśnie przed Centralnym Sądem Anglii i Walii wychodzą na jaw ohydne szczegóły tego mordu, do którego doszło w lutym ubiegłego roku na działce. Zabójca najpierw dotkliwie pobił swoją ofiarę, a następnie udusił ją linką od kosiarki – podaje Daily Express.


Zmasakrowane zwłoki kobiety znaleziono następnego ranka w magazynku z narzędziami ogrodniczymi po tym jak nie pojawiła się na zebraniu Związku Działkowców. Mohammadi nie przyznaje się do zabójstwa i żąda tłumacza z języka perskiego, gdyż twierdzi, że pomimo iż przebywa w Wielkiej Brytanii już od 10-ciu lat, nadal nie rozumie po angielsku.

Przeciwko niemu świadczą liczne dowody – tylko on miał drugi komplet kluczy od działek kiedy doszło do zabójstwa, jego DNA znaleziono na sznurze od kosiarki, a okoliczności mordu wskazują, że staruszka musiała dobrze znać swojego oprawcę. Proces jest w toku.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow