Śmiertelne Odliczanie! “III wojna światowa najpóźniej za 12 tygodni”

By Dział: Armia i Wojna Polityka | 10 stycznia 2018

Według analityka CIA, przerażający moment nastąpi przed 20 marca br., choć mało prawdopodobne, żeby Waszyngton czekał do tego czasu.

Skąd ta data? Zdaniem amerykańskich analityków, to właśnie wtedy Korea Północna ostatecznie zakończy produkcję swojego arsenału rakiet balistycznych zdolnych dosięgnąć każdego miasta na terytorium Stanów Zjednoczonych – donosi portal InfoWars.

James Rickards jest szefem agencji analitycznej, która od 20-tu lat opracowuje dla CIA scenariusze reagowania na zagrożenia dla bezpieczeństwa USA. W dniu 20 października 2017 r. uczestniczył on w zamkniętej naradzie pod kierownictwem dyrektora CIA Mika Pompeo.

W jej trakcie eksperci wywiadu obliczyli, że koreańskie siły jądrowe osiągną pełną gotowość do uderzenia jądrowego na USA w ciągu 5-ciu miesięcy. I to właśnie wtedy szef CIA miał powiedzieć Rickardsowi, że do tego czasu wojna z Koreą Północną jest nieunikniona.


Ten termin mija właśnie 20 marca br., choć wielu ekspertów sądzi, że w takim przypadku nikt nie będzie czekał do samego końca kiedy zagrożone jest życie milionów Amerykanów. Prewencyjny atak jest więc bardzo prawdopodobny w ciągu najbliższych 12-tu tygodni.

Kolejnym niepokojącym sygnałem jest skierowana do amerykańskich żołnierzy w Norwegii wypowiedź szefa US Marine Corps, gen. Roberta Nellera. “Obym się mylił, ale myślę, że wojna się zbliża” – ostrzegł generał, a jego słowa przytoczyła telewizja Fox News.


Wojenne przygotowania widać też po stronie Chin. Cytowany przez The Independent były wiceszef Regionu Wojskowego Nankin gen. Wang Hongguang powtórzył opinię Rickardsa i dodał, że “wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w każdej chwili między grudniem a marcem 2018 i Chiny powinny być na to psychologicznie przygotowane”.


Jego zdaniem, “konieczna jest mobilizacja obronna w północno – wschodnich Chinach”. Według chińskiego eksperta wojskowego Song Zhongpinga, oznacza to m.in. skierowanie tam systemów obrony antyrakietowej.

Z kolei chińska gazeta Jilin Daily, wydawana w regionie graniczącym z Koreą Północną, zaczęła rozprowadzanie podręcznika przetrwania ludności cywilnej w warunkach wojny nuklearnej. Wojsko buduje też przy granicy co najmniej trzy obozy dla przyszłych uchodźców z Korei. Podobne wytyczne na wypadek wojny pojawiły się w Japonii i Korei Południowej.

Również Rosja ostrzegła w końcu grudnia, że świat jest tak blisko wojny nuklearnej jak nigdy wcześniej w historii i może ją wywołać nawet “drobna iskra”, a Stany Zjednoczone mogą dokonać prewencyjnego uderzenia.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow