Niemcy: Żydzi chcą wysłać milion imigrantów do obozów koncentracyjnych!

By Dział: Historia Społeczeństwo | 11 stycznia 2018

Nietypowy pomysł wywołał dyskusję w całym kraju.

Niemiecka Centralna Rada Żydów zażądała aby wszyscy przybywający do tego kraju nowi imigranci byli w ramach integracji ze społeczeństwem przymusowo wysyłani do dawnych niemieckich obozów zagłady na wycieczki edukacyjne, aby zapobiec szerzącemu się wśród nich antysemityzmowi.

Jak podaje Reuters, z propozycją tą wystąpiła jako pierwsza palestyńsko-niemiecka senator Berlina Sawsan Chebli i spotkała się ona z gorącym poparciem szefa Centralnej Rady Żydów Josefa Schustera.

“Ludzie, którzy do nas uciekają z innych krajów przed prześladowaniami, muszą rozwinąć w sobie empatię w takich miejscach pamięci” – oświadczył Schuster w radiu Deutschlandfunk przypominając, że w niemieckich obozach zagłady zginęło 6 mln Żydów.


Pomysł ten oznacza, że na obowiązkowe wycieczki do obozów koncentracyjnych może zostać wysłanych nawet milion imigrantów, którzy niedawno przybyli do Niemiec oraz wszyscy ci, którzy przyjadą w przyszłości.

Dotychczas w ramach kursów integracyjnych uczono ich głównie historii, kultury i języka niemieckiego, z beznadziejnym zresztą wynikiem. Czytaj: Skutek intensywnych kursów niemieckiego dla imigrantów: 43 tys. analfabetów.


Na razie rzeczniczka Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców nie chce ujawnić, czy takie wizyty w obozach zostaną wprowadzone do programu integracji muzułmanów. Tymczasem Centralna Rada Żydów nalega.


“Każdy, kto chce mieszkać w Niemczech, musi utożsamiać się z ich historią. Takie wizyty powinny być przygotowane przez szkoły i pokazać imigrantom dokąd może prowadzić antysemityzm i nienawiść do Żydów” – mówi Schuster.

W Niemczech mieszka dziś ok. 200 tys. Żydów i przez dziesięciolecia miały one wśród nich reputację kraju względnie bezpiecznego. Jednak wraz z napływem miliona muzułmańskich imigrantów sytuacja ta uległa obecnie nagłej zmianie. Tylko w pierwszych ośmiu miesiącach 2017 r. zgłoszono policji 681 przestępstw o charakterze antysemickim.

W ubiegłym tygodniu szok w całym kraju wywołało m.in. publiczne spalenie flagi Izraela na demonstracji przeciwko Donaldowi Trumpowi, który uznał sporną z Palestyńczykami Jerozolimę za izraelską stolicę.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow