Egzoszkielet-gigant pędzi po pustyni! “Prosthesis” – sport czy nowa straszna broń? (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia W popularnych | 11 stycznia 2018

Wkrótce na polu walki pojawią się mechaniczni szturmowcy niczym z “Gwiezdnych Wojen” czy “Avatara”.

Amerykańscy technolodzy z firmy Furrion zaprezentowali na największych na świecie targach elektroniki Consumer Electronics Show w Las Vegas monstrualnego mechanicznego potwora – Egzoszkielet “Prosthesis” – podaje portal CNET.

Ma 4,5 metra wysokości, szerokość 5 metrów i waży 3,5 tony. Mimo takiej masy jest w stanie pędzić nawet po nierównym kamienistym terenie z prędkością 32 kh/h. Wewnątrz siedzi człowiek, który ma pełną kontrolę nad tą technologiczną bestią reagującą dzięki licznym czujnikom na ruchy jego rąk. Zasilanie wystarcza na godzinę.

Twórcy “Prosthesisa” twierdzą, że to tylko wielka zabawka, a raczej sport, gdyż w najbliższym czasie ma on wziąć udział w pierwszych wyścigach egzoszkieletów. Nie jest jednak tajemnicą, że na świecie, głównie w USA i Japonii, trwają obecnie prace nad bojowymi wersjami egzoszkieletów. Kierowane przez siedzących w środku żołnierzy mają się stać postrachem pola walki.


Egzoszkielety mogą też mieć zastosowanie do celów cywilnych, np. w medycynie – jako pomoc dla osób niepełnosprawnych, a także w budownictwie i ratownictwie, gdzie mają służyć do precyzyjnego przenoszenia ciężarów tam, gdzie ciężki sprzęt nie jest w stanie wjechać.

Można sterować nie tylko mechaniczne, np. joystickiem, także głosem, a nawet impulsami nerwowymi przy pomocy wszczepianych pod skórę implantów z czujnikami lub elektrod zakładanych na głowę operatora. Egzoszkielet wiernie powtarza wtedy ruchy człowieka.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow