Niemieckie barbarzyństwo! Równają zabytkowy kościół z ziemią! (WIDEO, FOTO)

By Dział: Polityka Społeczeństwo W popularnych | 13 stycznia 2018

Wstrząsające nagranie. Niemieckie władze na swój sposób “uczciły” przełom w rozmowach nad utworzeniem nowego rządu, niszcząc tego samego dnia wielki, stary kościół i otwierając w pobliskiej Kolonii nowy muzułmański meczet.

Piękny XIX-wieczny neoromański kościół św. Lamberta w Immerath koło Kolonii został doszczętnie zniszczony przez koparki i buldożery, wywołując falę oburzenia nie tylko wśród chrześcijan na całym świecie, ale także wśród miłośników kultury i zabytków, a nawet wśród Zielonych w Niemczech, którzy nie są przecież szczególnie religijni.

Jak podaje Catholic Herald, kościół został zniszczony przez niemiecki koncern energetyczny RWE, do którego należy m.in. spółka Innogy Polska (d. RWE Polska), dostarczająca prąd mieszkańcom Warszawy.

Koncern zniszczył kościół, gdyż chce w tym miejscu wybudować odkrywkową kopalnię węgla brunatnego. Na ten akt barbarzyństwa dostał zgodę niemieckich władz i Sądu Konstytucyjnego, który orzekł, że “leży to w interesie publicznym”.


Zabytkowego kościoła z 1891 r., z racji swoich wielkich rozmiarów zwanego nawet “katedrą”, do końca usiłowali bronić niemieccy miłośnicy krajobrazu, Zieloni, a także miejscowi wierni, pomimo że od 2013 r. w świątyni tej nie odprawiano już Mszy i modlą się oni w innym kościele – koszmarnej, prostej budowli, którą “wspaniałomyślnie” zafundował im koncern.


Aby powstrzymać protesty ściągnięto wzmocnione oddziały policyjne, pod osłoną których zwalono dwie malownicze wieże kościoła. Zrównano także z ziemią pobliski cmentarz, przenosząc pochówki w inne miejsce. Mord na świątyni trwał 5 godzin.


“Ci, którzy niszczą kulturę, niszczą także ludzi!” – głosił transparent trzymany przez demonstrantów z Greenpeace. Podkreślają oni też, że władze Niemiec budują nową wielką kopalnię węgla brunatnego udając jednocześnie, że walczą o czyste środowisko i promują odnawialne źródła energii.

Ale przypomnijmy, że w ramach toczących się w Berlinie rozmów koalicyjnych między SPD i CDU-CSU uzgodniono właśnie, iż Niemcy rezygnują z długoterminowego celu emisji zanieczyszczeń powietrza o 40 proc. do 2020 r.

Jak na ironię tego samego dnia kiedy zniszczono kościół, ogłoszono też po kilku miesiącach przełom w rozmowach nad utworzeniem nowego rządu Niemiec. A w pobliskiej Kolonii otwarto z dumą nowy, wielki muzułmański meczet.

Jakże symboliczną wymowę na tle tego “euro-barbarzyństwa” ma fakt, że patron tej świątyni – św. Lambert pochodził z Maastricht, gdzie w 1992 r. podpisano Traktat o Unii Europejskiej. Dodajmy, że święty ten zginął pod ciosami mieczy właśnie w bramie kościoła. Przed śmiercią zdążył się jeszcze pomodlić za swoich prześladowców.

Przestrogą dla Niemców powinno być to jak może czasem skończyć się walka z religią w wykonaniu zachodniej lewicy: Burzony krzyż runął na lewaków śpiewających pod nim “Międzynarodówkę” (WIDEO).

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow