Imigranci porzucają Malmö! “Nie po to uciekliśmy z Syrii przed śmiercią, żeby tu zginąć”

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 13 stycznia 2018

Poziom zbrodni w Szwecji przeraża już nawet uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Przez stulecia życie w tym pięknym mieście toczyło się spokojnie. Malownicze położenie, kolorowa architektura, urokliwe centrum. Ale w ciągu ostatniej dekady zamieniło się ono w koszmar. Za sprawą masowego napływu muzułmańskich imigrantów życie w Malmö stało się kryminalnym piekłem.

Masowe gwałty, strzelaniny, wybuchy bomb i granatów, ataki nożowników i aż trzy “strefy no-go” w mieście, których policja w ogóle nie kontroluje. Doszło już do tego, że z Malmö zaczęli uciekać sami imigranci bojąc się, iż zostaną tam zabici – pisze Voice of Europe.

Szwedzki dziennikarz Joakim Lamotte rozmawiał z kilkoma z nich. “Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak zła. W ciągu 10-ciu lat skład ludności całkowicie się zmienił i spowodował wielką przestępczość. Ale kiedy o tym mówię to nazywają mnie rasistą, choć sam jestem imigrantem” – skarży się przybysz z Grecji, który w Malmö mieszka od 55-ciu lat.


Lamotte cytuje także pracownicę lokalnej opieki społecznej, która przyznaje, że już nawet imigranci z Bliskiego Wschodu masowo uciekają z miasta, gdyż “nie czują się tu bezpiecznie”. Boją się o swoje dzieci. “Nie po to uciekliśmy z Syrii przed śmiercią, żeby tu zginąć, a a zdaje nam się, że to się wkrótce stanie” – mówi jeden z nich.

Inny muzułmański imigrant, którego jego ziomkowie zaatakowali nożem w kinie, przyszedł do lokalnego Urzędu Imigracyjnego i wręczył pracownikom swoją szwedzką kartę identyfikacyjną ID. “Możecie ją sobie zatrzymać na pamiątkę!” – oświadczył, po czym… odleciał z powrotem do Syrii.


Do ucieczki z Malmö szykuje się także jeden z imigrantów z Ameryki Południowej. Na razie chce ze swoją czwórką dzieci przejechać do jakiegoś innego miasta w Szwecji, gdzie nie ma tylu muzułmanów.


Lamotte rozmawiał też z miejscową nauczycielką, która przyznaje, że jej uczniowie nie chcą się integrować. Wolą trwać przy muzułmańskiej tradycji i nawet ci, którzy wydawali się już “ucywilizowani” zaczynają się ponownie islamizować – coraz więcej jest dziewcząt w hidżabach i coraz brutalniejsza przemoc wobec kobiet.

Czytaj także: Premier Norwegii: “Jeśli Szwecja upadnie, zamkniemy granicę! Nikogo nie wpuścimy”.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow