Ezfly – wkrótce będziesz nim latać do pracy! (WIDEO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 19 stycznia 2018

Niesamowity latający wynalazek pozwoli każdemu szybko i wygodnie przemieszczać się w powietrzu.

Ezfly – odrzutowy powietrzny segway to dzieło francuskiego konstruktora Franky’ego Zapaty, który wcześniej stworzył już Flyboard Air unoszący się dzięki wyrzucanemu w dół strumieniowi wody. Jednak jego obecny wynalazek przebija wszystko, co wcześniej zbudowano.

Nie potrzeba już wody, a kierowanie Ezfly’em jest banalnie proste: stoisz swobodnie na niewielkiej platformie i poruszasz dwoma drążkami, które służą jednocześnie do trzymania się. Dzięki temu można latać z dużą prędkością nad ziemią i ulicami, unikając korków. Ezfly to skrót od “easy fly”, czyli łatwe latanie.

Pierwsze próby w październiku ub. roku z udziałem 10-ciu pilotów wypadły rewelacyjnie – swobodnie latali oni nad jednym z jezior w Teksasie. Nie doszło do ani żadnego wypadku, ani awarii. Latający segway zachowuje się bardzo stabilnie. Widzowie byli zachwyceni i pewnie kiedy ten cud techniki pojawi się w sprzedaży natychmiast ustawią się ogromne kolejki.


Tymczasem wynalazkiem Zapaty już zainteresował się amerykański Pentagon – generałów interesuje przede wszystkim to, czy żołnierze będą mogli używać Ezfly’a z pełnym ekwipunkiem bojowym. I okazuje się, że tak – nie ma problemu.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow