Nieźle dmuchnęło w Niemczech i Holandii. “Porywające” nagrania (WIDEO)

By Dział: Katastrofy W popularnych | 19 stycznia 2018

Orkan “Fryderyka” uczy pokory.

Gratulacje należą się pilotom samolotu lądującego w Düsseldorfie przy wichurze, której prędkość przekraczała 120 km/h. Maszyną bujało tak potwornie, że nawet patrząc na to z zewnątrz ciarki przechodzą po plecach.

Piloci aż 20-tu samolotów musieli tego dnia w czasie lądowania wykonać manewr “touch and go”, czyli ponownego poderwania maszyny w powietrze już po tym jak dotknęła ona kołami pasa startowego. Można sobie wyobrazić, co przeżywali pasażerowie.

Na drugim nagraniu widzimy natomiast Holendrów zmagających z się z orkanem “Fryderyka” – przewracane TIR-y, walące się kontenery i ludzie miotani wiatrem po ulicach. Na trzecim nagraniu walące się drzewo omal nie zabija kobiety z dzieckiem w wózku.


Dotychczas szalejący nad Europą żywioł kosztował już życie 12-tu osób, w tym w Niemczech aż 8-miu. Tam prędkość wiatru osiągała w porywach ponad 200 km/h. Liczba odwołanych połączeń lotniczych liczona jest już w setki. Powalonych drzew, zerwanych dachów i przewróconych samochodów nikt na razie nawet nie liczy.

W nocy z czwartku na piątek “Fryderyka” dotarła też do Polski, pozbawiając prądu 55 tys. domów i uszkadzając 65 budynków, najwięcej na Dolnym Śląsku.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow