Afera na Konkursie Piękności Wielbłądów! Napompowali je botoksem

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 24 stycznia 2018

Żeby wyglądały bardziej zmysłowo.

W Arabii Saudyjskiej, z oczywistych względów, nie ma konkursów piękności kobiet. Jest za to konkurs piękności wielbłądów, który co roku gromadzi setki tysięcy miłośników tych pustynnych zwierząt. W tym roku jednak na konkursie wybuchła wielka afera.

Okazało się, że arabscy hodowcy nielegalnie upiększali swoje wielbłądy, wstrzykując im botoks. I to bynajmniej nie w garby, żeby były jeszcze większe, tylko w pyski, aby je powiększyć i zdobyć nagrody za – nazwijmy to – “bardziej seksowny” wygląd. Do wygrania jest bowiem 57 mln USD.


Za używanie botoksu jury zdyskwalifikowało aż 12 wielbłądów. W tym roku w regulaminie konkursu zabroniono też farbowania wielbłądów i golenia ich, a także innych sposobów “zmiany ich naturalnej postaci” – podaje wydawany w Emiratach dziennik The National.


Deformowanie wielbłądów wywołało tym większe oburzenie, że są one przecież symbolem Arabii Saudyjskiej – przyznał główny sędzia zawodów Fawzan al-Madi. Dodajmy, że w programie trwającego przez miesiąc “wielbłądziego festiwalu” koło Rijadu są też wyścigi wielbłądów, pokazy ich wyszkolenia i wybór wielbłądziego Mister Foto. Liczba spodziewanych gości: pół miliona.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow