Przyszły premier Włoch: “Co roku deportuję 100 tys. imigrantów. Dłużej ich nie zniosę!”

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 24 stycznia 2018

Włoska prawica – wzorem Donalda Trumpa z jego hasłem “America First” – ogłasza swoje własne: “Prima gli Italiani!” – Najpierw Włosi.

Matteo Salvini – lider prowadzącej we włoskich sondażach Ligi Północnej zamierza w zbliżających się marcowych wyborach parlamentarnych iść drogą Donalda Trumpa i zapowiada masowe pozbycie się z kraju imigrantów – donosi The Local.

“Mamy zbyt wielu imigrantów we Włoszech, którzy szwendają się wszędzie i powodują kłopoty. Dłużej tego nie zniosę!” – ostrzegł kandydat prawicy na nowego premiera w telewizyjnym programie “Dimartedi”.

“Najpierw Włosi!” – podkreślił Salvini i zapowiedział deportację po 100 tys. imigrantów każdego roku. “W czasach kryzysu i bezrobocia im więcej przybywa imigrantów, tym więcej zamieszania oni powodują” – uzasadnił.


Przypomnijmy, że Liga Północna zawarła sojusz z dwoma innymi partiami prawicowymi, z którymi chce po wyborach 4 marca utworzyć koalicję rządową – z Forza Italia Silvio Berlusconiego i z nacjonalistyczną partią Bracia Włosi. Ponieważ z powodu zaszłości z prawem Berlusconi nie może ponownie zostać premierem, wszystko wskazuje, że na czele rządu stanie właśnie Salvini.

Nie ukrywa on, że wzorem do naśladowania jest dla niego właśnie Donald Trump, którego wspierał już w czasie kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych. Nazywa prezydenta USA “bohaterem i barwną postacią” i raz po raz publikuje swoje zdjęcia z amerykańskim przywódcą.


Salvini jest też zdecydowanym wrogiem UE, czemu niedawno dał wyraz w sposób bardzo dobitny. Czytaj: Kandydat na premiera Włoch: “Pie*ol się, Unio Europejska!” “Niewolnicy Unii? Nie, dziękuję! Nie mogę się doczekać kiedy w końcu Włochy odzyskają suwerenność i zaczną bronić włoskich interesów narodowych” – napisał.


“Polityka imigracyjna i wyrzeczenia gospodarcze narzucone nam przez Unię Europejską były katastrofą i zostaną odrzucone w wolnym głosowaniu przez Włochów” – deklaruje lider włoskiej prawicy i zapowiada także referendum w sprawie wyjścia Włoch ze strefy euro.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow