Widok z sądu w Szwecji: oto skazany za potrójne morderstwo (ZDJĘCIA DNIA)

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 26 stycznia 2018

“Jestem zdrowy psychicznie na 170 procent” – zapewnia muzułmański imigrant.

22-letni Fouad Saleh zamordował na początku 2017 r. trzy osoby na jednym z przedmieść Sztokholmu. Teraz potrójny morderca został skazany przez szwedzki sąd w Solna na dożywocie. W praktyce oznacza to, że wyjdzie na wolność najwyżej po 30-tu latach, a pewnie wcześniej.

Jego wspólnicy Munir Nooraldin, Amir Jabbari i Mikael Chamounr dostali tylko po 10-14 lat więzienia, gdyż w momencie popełnienia zbrodni mieli mniej niż 21 lat. Ostatni z grupy zabójców – 16-latek trafił do ośrodka dla trudnej młodzieży.


Tak zwane Morderstwo w Górach Hallon w rejonie szwedzkiej stolicy wstrząsnęło całym krajem. Saleh zastrzelił tam w garażu 25-letniego mężczyznę, a 6 tygodni później ze swoimi wspólnikami zamordował także małżeństwo – sąsiadów poprzedniej ofiary.

Zbrodniarze wtargnęli do ich domu i zabili kobietę nożem, a potem zamordowali także jej męża, który próbował uciec. Mężczyzna ten był świadkiem wcześniejszej zbrodni na 25-latku i podał policji rysopis Saleha. To dlatego imigranci postanowili zgładzić również jego.Saleh twierdzi, że dokonał zbrodni, gdyż “kierowały nim głosy”, które nazywa “Zic Zac” i “Joker”. Zapewnia jednak, że jest “zdrowy na 170 procent”. Psychiatrzy stwierdzili natomiast, że cierpi na zaburzenia psychiczne, ale nie na tyle poważne, aby nie stanąć przed sądem.

Powyżej zdjęcia Saleha z posterunku policji bezpośrednio po jego zatrzymaniu i z sali sądowej. Widać, że świetnie się bawił na procesie. Teraz pora na wczasy w szwedzkim więzieniu z telewizją, Internetem i siłownią oraz z solidną dniówką za pracę, jeśli będzie miał na nią ochotę.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow