Zmarła najstarsza osoba na świecie. Jak udało jej się tyle przeżyć? (FOTO)

By Dział: Ciekawostki | 13 lipca 2016

Nigdy na nic nie chorowała i nie była u lekarza. Przeżyła prawie wszystkie swoje 11 dzieci i pozostawiła po sobie ponad 100 wnuków, prawnuków i praprawnuków. Rówieśniczka Hermanna Goeringa i Mao Tse-Tunga, choć w odróżnieniu od nich była niezwykle dobrym człowiekiem. Ile przeżyła i jaka była jej recepta na długowieczność?

Nguyen Thi Tru zmarła we wtorek w Ho Chi Minh (d. Sajgon) we Wietnamie w wieku 123 lat – poinformowały władze rejonu Binh-Can we Wietnamie, gdzie mieszkała najstarsza kobieta  świata.

Urodzona 4 maja 1893 r., w tym samym roku co Goering i Mao, do końca życia zachowała przytomny umysł, zdumiewającą sprawność fizyczną i pogodne usposobienie. Nie cierpiała na żadne starcze choroby.

najstarsza_kobieta_swiata1


Dwa razy dziennie zjadała miseczkę ryżu, czasem warzywa z własnego ogródka i ryby z pobliskiej rzeki. Jak ognia wystrzegała się wszelkich sztucznych produktów i chemii. “Żeby długo żyć trzeba pomagać ludziom, a nie szkodzić im. Działalność charytatywna pomoże się wam odprężyć i żyć długo” – radziła wszystkim, którzy pytali ją o sposób na długowieczność.

Od 2011 r. była oficjalnie uznana za najstarszą kobietę Wietnamu, a od 2015 r. – za najstarszą osobę na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa i World Amazing Records.

Przedtem za najstarszego człowieka na świecie uznawano Jose Aguinelo dos Santosa – syna brazylijskich niewolników, który miał podobno 126 lat. W odróżnieniu od pani Nguyen Thi Tru jego data urodzenia 7 lipca 1888 nie była jednak do końca potwierdzona.


najstarsza_kobieta_swiata2

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow