Szczeka i nie pracuje. Dali mu zasiłek dla bezrobotnych

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 3 lutego 2018

W życiu nie ruszył łapą, żeby zarobić na swoje utrzymanie, aż tu nagle…

Michael Haddock z Saugatuck w stanie Michigan był mile zaskoczony kiedy znalazł w swojej skrzynce pocztowej adresowane do jego psa Rydera urzędowe pismo informujące, że władze stanowe przyznały czworonogowi zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 1500 USD miesięcznie – podaje Breitbart.

Pismo adresowane do Rydera Haddocka oznajmiało, że Wydział Zatrudnienia Stanu Michigan będzie mu teraz wypłacał po 360 USD tygodniowo w związku z tym, że ustalono, iż nie ma on żadnej pracy.

Rzadko zdarza się, aby najlepszy przyjaciel człowieka wnosił wkład finansowy do gospodarstwa domowego. Niespodzianka była tym większa, że ani właściciel, ani tym bardziej jego pupil o taki zasiłek nie występowali, choć nie da się zaprzeczyć, iż pies rzeczywiście jest bezrobotny. Szczeka, merda ogonem, ale nigdy nie skalał się żadną pracą.


Radość nie trwała jednak długo. Kiedy właściciel Rydera skontaktował się z Wydziałem Zatrudnienia aby ustalić szczegóły płatności, urzędnicy złapali się za głowę. Okazało się, że jakiś oszust usiłował wyłudzić świadczenie podszywając się pod Haddocka, chociaż z nieznanych powodów użył imienia jego psa.

Wszczęto śledztwo, które ma ustalić, czy przypadkiem takich “psich bezrobotnych” nie ma w stanie Michigan więcej.


Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow