Turcja zabrania obywatelom jedzenia lewą ręką! “Tylko demony są leworęczne”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 6 lutego 2018

Oficjalny dekret w tej sprawie wydał państwowy Dyrektoriat ds. Religijnych – donosi Euronews.

Każdy pobożny muzułmanin musi używać do jedzenia i picia tylko prawej dłoni. Osoby, które urodziły się leworęczne, powinny to szybko zmienić dla własnego dobra, przynajmniej w czasie jedzenia i picia – głosi wydana w Turcji nowa religijna fatwa, która zgodnie z obowiązującym prawem ma w tym kraju moc “państwowej rekomendacji”.

Najwyższy organ religijny Turcji uzasadnia swoją decyzję tym, że “tylko demony są leworęczne”. “Ustanawiając zasady w zakresie jedzenia i picia Prorok Mahomet przywiązywał wielką wagę do tego problemu i nigdy nie jadł lewą ręką. Prorok ostrzegał, że tylko demony tak robią. Obowiązkiem każdego muzułmanina jest przestrzeganie tych rad i wskazówek” – głosi dekret.

Zgodnie z nim, rodzice mają też obowiązek nauczyć dzieci używania wyłącznie prawej ręki do jedzenia i picia. Wyjątek zrobiono tylko dla osób niepełnosprawnych, które nie mają prawej ręki albo nie mogą nią władać.


Warto przypomnieć, że w islamskiej Turcji jedzenie lewą ręką jest tym bardziej źle widziane, iż jest ona także używana przez muzułmanów w ubikacjach zamiast papieru toaletowego. “Pobożni muzułmanie w tym kraju, którzy są leworęczni, musieli poczuć się okropnie po opublikowaniu tej fatwy” – pisze na Twitterze ekspert ds. Turcji Marc Guillet.

Czytaj także: Pedofile wszystkich krajów, łączcie się! Turcja legalizuje zapładnianie 9-letnich dziewczynek.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow