“Uprawianie jogi przez białych to rasizm!”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 6 lutego 2018

Lewakom pilnie potrzebny psychiatra.

Biali ludzie uprawiający jogę przyczyniają się do rasizmu – ostrzegła Shreena Gandhi, profesor nauk religijnych Uniwersytetu Michigan. Po publikacji swojego “naukowego” artykułu na ten temat wywołała falę oburzenia i zdumienia w całych Stanach Zjednoczonych – donosi The Independent.

“Jeśli jesteś biały i uprawiasz jogę to powinieneś tego natychmiast zaprzestać lub żyć ze świadomością, że jesteś brudnym rasistą” – grzmi amerykańska “uczona”. Jej zdaniem, uprawianie jogi prowadzi do “supremacji białych”.

“Eksplozja studiów jogi oraz poradników wideo i aplikacji do jogi w ciągu ostatnich dwóch dekad dowodzą niewłaściwego przywłaszczenia jogi przez białych. To część systemowego rasizmu zbudowanego na pracy czarnych ludzi” – ocenia pani profesor.


Co ma wspólnego joga z Murzynami, którzy przecież jej nie stworzyli i w jaki sposób biali ją Murzynom zawłaszczają? – trzeba by chyba zapytać o to samego Dalaj Lamę, który od dawna zachęca nie tylko Amerykanów, ale ludzi wszystkich ras i narodów do jej uprawiania i nie widzi w tym żadnego “zawłaszczania”.

Tymczasem prof. Shreena Gandhi idzie dalej i twierdzi, że “popularność ćwiczeń będących elementem jogi jest związana z kolonializmem, kapitalizmem i globalizacją”. Jej zdaniem, oburzające jest, że biali przyswajają tylko te elementy innych kultur, które są dla nich wygodne.


A jakie elementy mają przyswajać? Gwałty zbiorowe, wielożeństwo, pedofilię, nożownictwo uliczne, fanatyzm islamski, kamienowanie kobiet, rezygnację z papieru toaletowego i noszenie burek?


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow