Kobiety palą hidżaby na całym świecie! “Nie jestem cukierkiem, żeby mnie owijać”

By Dział: Społeczeństwo | 8 lutego 2018

To jest prawdziwa walka o prawa kobiet – Światowy Dzień bez Hidżabu.

Kobiety na całym świecie demonstracyjnie palą muzułmańskie okrycia solidaryzując się z tymi, które z krajach islamskich są przemocą zmuszane do ich noszenia – informuje Mirror. “Nie jesteśmy cukierkami, żeby nas w coś zawijać” – mówią uczestniczki akcji #NoHijabDay i publikują w sieci nagrania palonych hidżabów.

Wygląda na to, że wiele feministek na świecie zaczyna w końcu rozumieć czym jest prawdziwa walka o prawa kobiet. Tymczasem w samym Iranie aresztowano właśnie co najmniej 29 kobiet, które w ramach protestu wdrapują się na uliczne skrzynki rozdzielcze, zrywają hidżaby i machają nimi.

Jedno z nagrań palenia hidżabu zamieściła Anoud Al Ali, która przedstawia się jako “ateistyczna była muzułmanka”. “To jest prawdziwe szczęście móc zedrzeć to z siebie i spalić” – napisała kobieta, która pochodzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a obecnie mieszka we Francji.


“Hidżab to symbol prześladowań” – mówi Al Ali, która wcześniej odmawiała także noszenia go w szkole, za co była karana gorszymi ocenami. Hidżab spaliła również Yasmine Mohammed – blogerka, która także przedstawia się jako “była muzułmanka”.

Kiedyś bito ją za to, że nie chciała uczyć się na pamięć Koranu, a potem wsadzono do więzienia. Po wyjściu z niego została – jeszcze jako dziecko – wbrew swej woli wydana za mąż za jednego z członków Al-Kaidy. Zamknięto ją w domu, z którego nie mogła wychodzić, z oknami zalepionymi gazetami. W końcu uciekła i teraz walczy o prawa takich jak ona, które tam zostały.Inna “była muzułmanka” w USA – Masih Alinejad pochodząca z Iranu poinformowała, że do 2014 r. w tym kraju ukarano aż 3,6 mln kobiet za to, że demonstracyjnie zrywały hidżaby lub w ramach protestu nosiły “niewłaściwe hidżaby” w kolorze białym.

Przypomnijmy, że zgodnie z irańskim prawem, noszenie hidżabów przez dziewczęta i kobiety jest obowiązkowe od 13-go roku życia. Takie reguły ustanowiono po rewolucji islamskiej w 1979 r. Za odmowę grozi grzywna lub więzienie, a za kratkami często także bicie i gwałcenie.

Tymczasem środowiska islamskich fanatyków i lewaków urządzają w zachodnich krajach dokładnie odwrotną akcję – Światowy Dzień Hidżabu i usiłują zmuszać kobiety do ich noszenia nawet w Stanach Zjednoczonych. Czytaj: Odmówiła włożenia hidżabu. Chcą ją wyrzucić z uczelni. W Iranie? Nie – w USA!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow