Zakaz zatrzymywania pijanych sędziów i prokuratorów w Rosji!

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 8 lutego 2018

Drogówka nie będzie mogła zabronić im dalszego kierowania samochodem, ani karać.

Po raz kolejny okazuje się, że nie tylko u nas sędziowie traktowani są jak święte krowy i uzurpują sobie większe prawa niż reszta obywateli. W Rosji weszło właśnie w życie nowe rozporządzenie MSW, zgodnie z którym policji drogowej zabroniono zatrzymywania pijanych sędziów – donosi Kommersant.

Z dokumentu opublikowanego na stronie informacji prawnej rosyjskiego rządu wynika, że teraz nawet jeśli pijany sędzia popełni wykroczenie drogowe, policjant nie będzie miał prawa zatrzymać go, wyciągnąć z auta, poddać badaniu alkomatem, skierować na badanie krwi, ani w ogóle w żaden sposób przeszkadzać mu w dalszej jeździe.

Wcześniej zatrzymany po pijaku sędzia był traktowany jak każdy inny obywatel. Teraz policjant nie będzie miał nawet prawa sporządzić protokołu. Jedyne co może zrobić to zameldować potem swoim zwierzchnikom, że takie zdarzenie miało miejsce.


Już wcześniej taką samą “pijacką nietykalność” zagwarantowali sobie rosyjscy prokuratorzy. MSW uzasadnia, że dzięki temu “policja nie będzie mogła wywierać presji na sędziów i prokuratorów”.

Zresztą wkrótce może się okazać, że w ogóle nie będzie miał kto zatrzymywać pijanych kierowców w Rosji – od 1 stycznia liczbę policjantów drogówki zmniejszono bowiem aż o 10 tys. z powodu braku środków na ich pensje. Oficjalnie władze zapewniają, że “ich zadania przejmą inne instytucje”.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow