Ukrainiec grożąc śmiercią zmusił Polaka do wywieszenia flagi UPA! (WIDEO)

Szokujące nagranie ze wsi Mikuliczyn na Zakarpaciu.

Jak donosi ukraiński portal Obozrevatel, nasz turysta przyjechał na odpoczynek do tej wsi i zobaczył, że na domu, w którym się zatrzymał, wiszą dwie flagi: ukraińska niebiesko – żółta i czerwono – czarna banderowców z UPA. Niewiele myśląc zdjął tę drugą, gdyż nie chciał wypoczywać pod flagą ludobójców.

Kiedy właściciel budynku to zobaczył, zażądał aby Polak ponownie wywiesił flagę UPA. Nasz rodak odmówił i wtedy Ukrainiec zagroził mu śmiercią. “Wywieś ją, albo zaraz przyjadą nasi chłopcy z ATO (ukraińscy weterani z Donbasu – red.) i wtedy już zostaniesz tam, gdzie jesteś. Zaraz będziesz piż*ony” – groził.

W końcu Polak uległ i wywiesił flagę UPA na budynku. Ukrainiec nie ukrywał swojej satysfakcji. “Oto właśnie Polacy podnieśli w górę naszą czerwono – czarną flagę” – skomentował z dumą. Potem opublikował nagranie na Facebooku.


Pod nim natychmiast pojawiło się mnóstwo przepojonych nienawiścią do Polaków komentarzy. “Polski dupek, trzeba ich nauczyć szanować cudzy kraj. Dobrze zrobił, a to przyjedzie taka świnia i myśli, że wszystko mu wolno, zagraniczniakowi cholernemu. Cześć i chwała właścicielowi tego budynku” – to tylko jeden z wielu podobnych wpisów.

My zaś oczekujemy od naszych służb konsularnych oraz od ukraińskiej prokuratury i policji wyciągnięcia konsekwencji wobec tego Ukraińca. Grożenie śmiercią jest bowiem przestępstwem chyba nawet na Ukrainie i nie można przejść nad tym do porządku dziennego.


Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow