Pały poszły w ruch we Włoszech! Prawica starła się z policją o imigrantów

Sytuacja wybuchowa, a do wyborów jeszcze prawie miesiąc.

We włoskim mieście Macerata, gdzie niedawno prawicowy ekstremista postrzelił 6 afrykańskich imigrantów, wybuchły zamieszki. Członkowie skrajnie prawicowej partii Forza Nuova starli się z policją w czasie demonstracji przeciwko dalszej obecności imigrantów w mieście – donosi Daily Express.

“Ludzie umierają z powodu imigrantów!” – głosił plakat niesiony na czele protestu przez szefa tej partii Roberto Fiore. Demonstranci usiłowali przedostać się na centralny plac miasta, jednak drogę przegrodzili im lewacy i oddziały policyjne. W ruch poszły pałki. Zatrzymano 12-tu uczestników zamieszek.

Atmosfera w mieście jest jednak nadal napięta i w każdej chwili może dojść do kolejnych starć. Wpływa to na nastroje w całych Włoszech, które i tak są już gorące przed zapowiedzianymi na 4 marca br. wyborami parlamentarnymi, w których – jak wszystko wskazuje – miażdżące zwycięstwo odniesie antyunijna i antyimigrancka prawica.


Przypomnijmy, że sytuacja w 42-tysięcznej Maceracie zaogniła się po tym jak 29-letni ekstremista Luca Traini zaczął w ubiegłą sobotę strzelać do imigrantów i polował na nich przez dwie godziny, raniąc 6-ciu, w tym jedną kobietę.


Wcześniej imigrant z Nigerii zamordował tam 18-letnią dziewczynę, pokroił ją na kawałki i zapakował do dwóch walizek. To prawdopodobnie ta zbrodnia wywołała w Trainim chęć zemsty na imigrantach.


“Wydarzenia z Maceraty wywołują zdumienie i przerażenie. To spirala nienawiści i przemocy, którą musimy zatrzymać” – apeluje szef włoskiego Senatu Pietro Grasso z centrolewicy. W podobnym duchu wypowiada się także druga strona. “Każdy, kto strzela, to przestępca” – oświadczył szef antyimigranckiej Ligi Północnej Matteo Salvini.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow