Cenzura atakuje Królika Piotrusia bo rzuca jagodami! “To obraża alergików”

By Dział: Ciekawostki Społeczeństwo | 12 lutego 2018

Poprawność polityczna na granicy choroby psychicznej.

Lewackie środowiska na całym świecie wezwały do bojkotu nowego animowanego filmu dla dzieci o przygodach Królika Piotrusia. Powód? W jednej ze scen rzuca on jagodami w swojego przeciwnika, co jakoby obraża uczucia alergików uczulonych na te jagody – donosi The Independent.

Królik ciska jagodami w innego bohatera – Toma kiedy dowiaduje się, że jest on na nie uczulony. Jedna z jagód wpada nawet Tomowi do ust, ale Tom robi sobie zastrzyk i na tym się ta scena kończy.

Z ostrym protestem przeciwko rzucaniu jagodami w filmie wystąpiła fundacja Kids with Food Alergies z USA, która wzywa rodziców aby nie pokazywali tego filmu dzieciom, gdyż “zachęca on społeczeństwo do lekceważenia ryzyka reakcji alergicznych”.


Amerykanów poparła kolejna organizacja z Australii, która oburza się na “wiktymizowanie i rażące obrażanie alergików” w filmie. Ogłoszono internetową akcję “bojkotu Królika Piotrusia”. Firma Sony Pictures, która wyprodukowała ten film kaja się i zapewnia, że “żałuje, iż nie wykazała się większą świadomością i wyczuleniem na tę kwestię”.

Tak więc może się okazać, że dziesiątki milionów dzieci na całym świecie nie będą mogły obejrzeć filmu aby nie drażnić protestujących alergików. Na tej zasadzie wkrótce nie wolno będzie pokazywać w ogóle czegokolwiek bo zawsze znajdzie się ktoś tym urażony.


Gdyby opinia publiczna – z równie wielkim zapałem jak przeciwko animowanym zwierzakom – protestowała przeciwko sprowadzaniu islamistów do Wielkiej Brytanii lub bezczynności władz Londynu wobec plagi ataków nożowniczych, świat byłby zdecydowanie lepszy – zauważa portal Westmonster.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow