Śmierć Żyda to coś innego niż śmierć Polaka (WIDEO)

By Dział: Historia Społeczeństwo W popularnych | 13 lutego 2018

W zasadzie nie wymaga komentarza, ale trudno się powstrzymać.

Okazuje się, że dla Żydów śmierć w czasie II wojny była czymś znacznie straszniejszym niż dla Polaków. Oto czym podzieliła się kiedyś z widzami TVN prof. Barbara Teresa Engelking – polska psycholog i socjolog, szefowa Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Od 2014 r. – przewodnicząca Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

Jej zdaniem, śmierć Polaków i śmierć Żydów to “zupełnie różne płaszczyzny”. “Dla Polaków (śmierć – red.) to po prostu była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym” – ocenia pani profesor.

Od tego już tylko krok do stwierdzenia, że cierpienie Żyda jest więcej warte niż cierpienie Polaka bo nam przecież nie jest dostępna ta cała “metafizyka i spotkanie z Najwyższym”. Dla nas to bułka z masłem – “śmierć jak śmierć”, zwykła sprawa. Czy teraz już rozumiecie, czemu media i politycy w Izraelu widzą tylko swoje ofiary Auschwitz, a polskie pomijają milczeniem?


Wniosek z tego jest tylko jeden: przed wygadywaniem totalnych bredni nie chroni ani liczba posiadanych tytułów naukowych, ani liczba zajmowanych przez daną osobę prestiżowych stanowisk. Ale wystarczy, że uznają iż jesteś tzw. “autorytetem” i możesz pleść, co ci ślina na język przyniesie.

A pani redaktor w studio będzie z powagą i zrozumieniem kiwać głową. Nagranie wielokrotnie usuwane z YouTuba, więc pewnie i tym razem długo tam nie pobędzie.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow