“Przecież one się potopią w tym stroju Dartha Vadera!”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 13 lutego 2018

“Płoszą tym dzieci i zwierzęta”.

Brytyjski instruktor skautingu Brian Walker został dyscyplinarnie wyrzucony ze Stowarzyszenia Skautów za to, że porównał okrywający muzułmanki nikab do ubioru Dartha Vadera z “Gwiezdnych Wojen” i ostrzegł, że mogą się w tym potopić – donosi The Sunday Times.

Zareagował w ten sposób na entuzjastyczną publikację, w której muzułmanka, niejaka Zainab, całkowicie zapakowana w nikab chwaliła się, że w tym stroju zabiera dziewczęta na wyprawy kajakowe. “Kilka razy byłyśmy na wędrówkach w naszych nikabach, a ludzie przychodzili do nas i pozytywnie to komentowali. Ten strój w ogóle w niczym nie przeszkadza” – zapewniała.

“Kajakarze się tak nie ubierają. Oni muszą mieć nieograniczone pole widzenia dookoła, aby chronić całą grupę. Gdyby zakładali na siebie ten namiot Dartha Vadera to by potonęli” – ostrzegł 63-letni instruktor, były komandos SAS. Dodał, że “taki wygląd zewnętrzny płoszy dzieci i zwierzęta”.


I to był jego koniec kariery w Stowarzyszeniu Skautowym – w marcu ub. roku został dyscyplinarnie wyrzucony za “złamanie wartości organizacji, takich jak solidarność, szacunek i współpraca, co może zaszkodzić reputacji skautów”.

Walker zaskarżył teraz tę decyzję do sądu i twierdzi, że to on padł ofiarą dyskryminacji, gdyż chciał tylko zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa dzieci. “Sam jestem ojcem niepełnosprawnych dzieci, rozumiem zagadnienie wykluczenia społecznego, a w ruchu skautowym nie miałem żadnych problemów w kontaktach z muzułmanami i przedstawicielami LGBT” – zapewnia.


Poparła go szefowa Chrześcijańskiego Centrum Prawnego Andrea Williams. “Skauting zawsze miał uczyć wypełniania naszych obowiązków wobec Boga, Królowej i pomagania bliźnim. Ale wygląda na to, że ten etos już nie istnieje. Ruch skautowy został zrujnowany przez nowy lewacki dogmat polityczny, który nie znosi żadnego sprzeciwu” – przyznaje działaczka cytowana przez The Sun.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow