ISIS ma ofertę dla niepełnosprawnych: jeżdżące bomby

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 13 lutego 2018

“To prawda, że jestem inwalidą, ale dostałem szereg propozycji pracy w dziedzinach, gdzie mogę być użyteczny”.

Jak każda postępowa organizacja, również Państwo Islamskie zaoferowało właśnie “równe szanse zatrudnienia” swoim niepełnosprawnym zwolennikom. Jest to oferta pracy krótkoterminowej w warunkach wysokiego ryzyka, a mianowicie wysadzanie się w powietrze w zamachach samobójczych w charakterze jeżdżących bomb – donosi Daily Telegraph.

Na opublikowanym przez ISIS nagraniu mężczyzna na wózku inwalidzkim – Abu Abdillah Asz-Szami jest pakowany do naszpikowanego materiałami wybuchowymi pick-upa, a następnie odjeżdża w kierunku pozycji kurdyjskich na południe od rzeki Eufrat i tam detonuje ładunek.

Przed odjazdem żegna się z płaczącą córką i siostrzeńcem i udziela krótkiego wywiadu, w którym zachęca innych aby szli w jego ślady w walce przeciwko “kurdyjskim ateistom i apostatom” oraz “niewiernym”, czyli wyznawcom wszystkich innych religii.


“To prawda, że jestem niepełnosprawny, ale dostałem wiele propozycji pracy w dziedzinach, gdzie mogę być użyteczny. Nie robię tego z powodu słabości, bólu, ani cierpienia, tylko dlatego, że chcę się spotkać z Allahem” – zapewnia.

Nie wiadomo, czy wysadzając się w powietrze zadał w ogóle przeciwnikowi jakieś straty. “Być może po prostu w coś wjechał. Wiecie, problem z pedałem hamulca itp.” – podsumowuje brytyjski dziennik.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow