Iran: Zachód szpieguje nas jaszczurkami, które “ściągają fale atomowe” (FOTO)

By Dział: Armia i Wojna Przestępczość i Terror | 13 lutego 2018

Wcześniej służby USA i Izraela oskarżono o używanie do walki z islamem orłów, sępów, delfinów i rekinów.

Były szef Sztabu Generalnego armii Iranu Hassan Firuzabadi, obecnie głównie wojskowy doradca prezydenta, oskarżył “zachodnich szpiegów” o nasyłanie na Iran “jaszczurek i zamaskowanych małych gadów, które ściągają fale atomowe” aby wykryć, gdzie są irańskie złoża uranu i gdzie kraj ten prowadzi badania jądrowe – donosi portal Breitbart.

Irański wojskowy przyznał, że nie zna wprawdzie szczegółów tej podstępnej “zwierzęcej” działalności, ale nie ma żadnej wątpliwości, że jest ona prowadzona, a pomagają w tym turyści, naukowcy i obrońcy środowiska.

“Kilka lat temu do Iranu przybyło kilka osób, rzekomo aby zbierać pomoc dla Palestyny. Od początku ich trasa budziła nasze podejrzenia. Okazało się, że mają ze sobą jaszczurki i kameleony. Odkryliśmy, że skóra tych gadów przyciąga fale atomowe. Oni chcieli wykryć, gdzie mamy złoża uranu i gdzie prowadzimy badania jądrowe” – twierdzi gen. Firuzabadi.


W ten sposób uzasadnił też niedawne aresztowania obrońców środowiska w Iranie. W tym kontekście warto przypomnieć cały szereg poprzednich oskarżeń o używanie “zwierząt-szpiegów”, jakie pod adresem służb Izraela i USA wysuwały kraje muzułmańskie.

M.in. w styczniu 2016 r. wieśniacy w rejonie Bint Jbeil w Libanie schwytali i przekazali służbom bezpieczeństwa sępa, który przyleciał z Izraela i “miał na sobie podejrzane urządzenia szpiegowskie”.Potem wprawdzie okazało się, że sęp po prostu uciekł z izraelskiego rezerwatu i miał na sobie zwykły ptasi lokalizator GPS, ale arabskie media z dumą pokazywały wieśniaków, trzymających związanego “sępa-szpiega”. “W XXI wieku ludzie powinni wiedzieć, że dzikie zwierzęta nie są ich wrogami. Oddajcie nam sępa” – prosiła dyrekcja izraelskiego rezerwatu.

Z kolei władze Hamasu w Strefie Gazy schwytały w morzu delfina, który według nich szpiegował dla Izraela mając na sobie zamontowaną kamerę szpiegowską. W 2011 r. media w Arabii Saudyjskiej doniosły, że służba bezpieczeństwa tego kraju schwytała innego sępa-szpiega, który miał na sobie nadajnik, przez który łączył się z Uniwersytetem w Tel Awiwie.

Wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela musiało dementować doniesienia egipskich władz o tym, że izraelski wywiad Mossad szczuje rekiny w Morzu Czerwonym do atakowania ludzi u wybrzeży Egiptu. Teraz do grona podejrzanych dołączyły “atomowe jaszczurki i kameleony”.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow