Szwedzki biskup: “Chcę publicznych islamskich modłów!”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 14 lutego 2018

Następny krok: wprowadzenie prawa szariatu w “chrześcijańskim” kościele?

Biskup Kościoła Szwecji Fredrik Modeus z entuzjazmem poparł wniosek Fundacji Muzułmańskiej aby nad miastem Växjö regularnie rozlegały się wezwania do modłów z miejscowego meczetu – donosi portal Speisa.

“Z radością witam ten wniosek i nie mogę się doczekać kiedy w naszym mieście oprócz bicia dzwonów kościelnych będę też słyszał islamskie wezwania do modłów” – napisał biskup na Twitterze.

“To naturalne, że w multikulturowym i wieloreligijnym społeczeństwie są słyszane i widziane różne religie i tradycje, które sprzyjają poprawie tego społeczeństwa. W regionie Växjö z szacunkiem witamy ludzi innych wyznań” – kontynuował biskup na Facebooku.


Tak więc teraz raz w tygodniu, a potem zapewne już codziennie, nad całym miastem, w tym nad imigrancką dzielnicą Araby będzie się rozlegał z minaretu głos muzułmańskiego imama wzywający do modłów.

Może nawet biskup w ramach multi-kulti sam się do tych modłów przyłączy ze swoimi wiernymi oraz z własną żoną i trójką dzieci? Jego oświadczenie wywołało oburzenie wielu szwedzkich internautów.


“Jak to dobrze, że już w 1982 r. wypisałem się z tego Kościoła. Nie chcę wspierać finansowo tej głupoty” – napisał jeden z nich. “Może następnym krokiem powinno być wprowadzenie prawa szariatu w Kościele Szwecji? Nie dziwi mnie, że ludzie z niego masowo uciekają” – napisał inny komentator.


Statystyki podawane przez telewizję publiczną SVT potwierdzają: w 10-milionowej Szwecji z tego największego w tym kraju Kościoła odszedł w ciągu 10-ciu lat aż milion wiernych, głównie do Kościoła rzymskokatolickiego.

I rzeczywiście trudno się dziwić, skoro w Kościele Szwecji mają miejsce takie “innowacje”: Genderowy Jezus! Kościół Szwecji pozbawił go płci. Boga nie wolno nazywać “Panem”.

A ponieważ coraz mniej ludzi daje na tacę, Kościół musiał zacząć wyprzedawać swoje nieruchomości i budynki. Nietrudno zgadnąć, kim są najczęściej kupujący.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow