Zdolny? Żebrak miał przy sobie 600 tys. euro!

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 14 lutego 2018

“Pakiety banknotów dosłownie się z niego wysypywały”.

Szwedzka policja aresztowała w Uppsali 55-letniego agresywnego żebraka, który zaczepiał klientów w miejscowym centrum handlowym Rese. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w czasie rewizji z płaszcza zatrzymanego mężczyzny zaczął wylewać się na ziemię niekończący się strumień paczek z banknotami – donosi lokalny portal Uppsala Nya Tidning.

Policjanci doliczyli się 6-ciu milionów koron szwedzkich, co stanowi równowartość ponad 600 tys. euro. Żebraka aresztowano. Policja podejrzewa, że był on zamieszany w pranie brudnych pieniędzy. On sam jest tym oburzony. “Czy będzie wsadzać każdego, kto ma przy sobie dużo pieniędzy?” – pyta.

Rzeczniczka policji Lisa True Ervik zapewnia jednak dziennikarzy, że funkcjonariusze mają wobec żebraka-bogacza bardzo uzasadnione podejrzenia. Szwedzkie media jak zwykle nie ujawniają, czy zatrzymany był imigrantem, czy rodowitym Szwedem.


Najbardziej zdumiewa, że mając przy sobie tak ogromną sumę, mężczyzna ten nadal żebrał i w dodatku robił to agresywnie, choć policja stwierdziła, że nie był pod wpływem narkotyków, ani alkoholu.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow