Miasto Węgier nie będzie stolicą kultury UE: “Za dużo szczęśliwych białych ludzi i krzyży” (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 17 lutego 2018

A za mało sikających na ulicach imigrantów?

Jak donosi Voice of Europe, węgierskie miasto Székesfehérvár znalazło się w gronie siedmiu półfinalistów konkursu na Europejską Stolicę Kultury w roku 2023. Wysłało na konkurs spot, w którym pokazuje swoje zabytki, kościoły i piękne, czyste ulice, gdzie zakochane pary obdarowują się kwiatami, dzieci bawią się piłką, ludzie tańczą i generalnie czują się dobrze.

Niestety, “światłe” europejskie jury właśnie odrzuciło kandydaturę węgierskiego miasta. Powód? “Na filmie jest zbyt wielu szczęśliwych białych ludzi oraz za dużo krzyży, a za mało imigrantów” – głosi werdykt.

“To jest propagandowy film białej chrześcijańskiej Europy. Wszyscy są biali, szczęśliwi i tańczą na ulicach” – oburza się jeden z unijnych ekspertów, którzy oceniali węgierski spot. Węgierskiej delegacji nie dopuszczono nawet aby przedstawiła swoje miasto. “To dyskryminacja polityczna” – ocenia burmistrz Székesfehérvár dr András Cser-Palkovics.


Zrozumielibyśmy jeszcze, gdyby węgierska kandydatura odpadła z powodu niemożliwej do wymówienia nazwy. Ale z powodu nadmiaru szczęśliwych białych ludzi? Ze swojej strony proponujemy w takim razie kandydaturę szwedzkiego Malmö albo francuskiego Calais. Nie tylko nie ma tam już zbyt wielu białych ludzi, ale w dodatku mało którzy są jeszcze szczęśliwi.

A może jakieś miasto Hiszpanii, przodujące w usuwaniu krzyży sprzed kościołów? Albo któreś z włoskich miast z imigrantami grillującymi złapane psy? Lub niemieckie, z joggerkami uciekającymi w wyjących spodenkach antygwałtowych przed bandą śniadych brodatych “dzieci” z nożami?


Swoją drogą najwyższy czas aby zacząć ignorować te pseudo europejskie konkursy, gdzie jakieś grono “oświeconych” lewackich euro-idiotów arbitralnie decyduje, które miasta są “bardziej kulturalne”, a które mniej.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow