88-letni weteran załatwił 5-ciu bandytów z nożami! (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 20 lutego 2018

“Strach? Nie znam takiego słowa”.

W obronie zaatakowanej kobiety leciwy brytyjski komandos z II wojny z gołymi rękami rzucił się na 5-ciu uzbrojonych w noże napastników, roznosząc ich w proch. O niesamowitym wyczynie dzielnego staruszka donosi Daily Express.

88-letni dziś John Nixon jeszcze jako chłopak zaciągnął się w czasie wojny do wojska i został wyszkolony w bazie komandosów w Achnacarry w Szkocji. Brał udział w tajnych misjach w Niemczech, Egipcie i na Bliskim Wschodzie. Potem walczył w wojnie w Korei w elitarnych siłach specjalnych.

W sobotę 27 stycznia br. szedł sobie ulicą w dzielnicy Kentish Town kiedy nagle zobaczył pięciu bandziorów, szarpiących młodą kobietę i usiłujących wyrwać jej torebkę. “Postanowiłem odwrócić od niej ich uwagę i krzyknąłem: “Zostawcie ją!” – opowiada mężczyzna.


“Wtedy podeszli do mnie i powiedzieli: “W porządku, weźmiemy więc twoją kasę”. “Nie sądzę” – odpowiedziałem. Młodziaki w tym wieku są bardzo brawurowe i nie spodziewają się niespodzianki” – relacjonuje weteran.

“Włączyło się moje szkolenie. Zdzieliłem pierwszego ciosem karate w szyję i zwalił się nieprzytomny. Drugi rzucił się na mnie z nożem, ale i jego powaliłem. Trzeci ciął mnie w rękę, ale płytko” – opowiada dzielny emeryt, który w starciu został także draśnięty nożem w głowę.Rozpoczęła się szamotanina, po której cała banda rabusiów rzuciła się do ucieczki, zabierając swoich poturbowanych kompanów. Zaatakowana kobieta także uciekła. “Po prostu chciałem jej pomóc” – tłumaczy pan Nixon, od kilku lat wdowiec.

“W czasie wojny dostałem postrzał w nogę, a nawet ukąsił mnie jadowity wąż. Tyle razy byłem tak blisko śmierci, że taka sytuacja nie robi na mnie wrażenia. Nie znam takiego słowa: strach” – mówi dzielny komandos.

Londyńska policja nie schwytała wprawdzie sprawców, ale przynajmniej jej inspektor Will Lexton-Jones publicznie pochwalił leciwego weterana za jego “sprawność i nadzwyczajną odwagę”.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow