Przebudzenie Wikingów! Alternatywa dla Szwecji wchodzi do akcji

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 7 marca 2018

Wzorowana na antyimigranckiej Alternatywie dla Niemiec (AfD).

W Szwecji powstało nowe ugrupowanie polityczne żądające całkowitego wstrzymania imigracji i deportowania nielegalnych imigrantów, którzy przybyli do tego kraju. Na czele nowej partii stanął Gustav Kasselstrand, były szef młodzieżówki Szwedzkich Demokratów – donosi portal Expressen.

Alternatywa dla Szwecji zamierza wystartować we wrześniowych wyborach parlamentarnych i nie kryje, że chce być w kwestii imigrantów bardziej radykalna niż Szwedzcy Demokraci, którzy i tak są dla środowisk lewackich i mainstreamu w tym kraju uosobieniem wszelkiego możliwego zła – “rasizmu, faszyzmu, nazizmu”.

Głównym hasłem nowego ruchu jest “remigracja” – natychmiastowe wstrzymanie przyjmowania imigrantów i rozpoczęcie ich deportacji. “Dla imigrantów, którzy popełniają zbrodnie, oszukują system państwowy i niczego nie wnoszą do życia społeczeństwa – nie ma u nas miejsca. Oni nie podlegają integracji i powinni wracać do swoich ojczyzn” – żąda Kasselstrand.


Tymczasem Szwedzcy Demokraci odżegnują się od AfS, a ich rzecznik Henrik Vinge porównuje ją do Nordyckiego Ruchu Oporu – skandynawskiego ruchu uznawanego za neonazistowski. “Cieszę się, że dzięki powstaniu AfS pozbędziemy się z naszej partii ludzi, którzy mają opinię rasistów” – mówi Vinge.

Można się jednak się spodziewać, że większy radykalizm AfS z pewnością przeciągnie na jej stronę młodszych działaczy z szeregów Szwedzkich Demokratów. Pytanie, czy szwedzkiej Alternatywie uda się powtórzyć sukces Alternatywy dla Niemiec, która jest już drugą siłą polityczną w tym kraju po tym jak niedawno wyprzedziła w sondażach socjaldemokratów z SPD.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow