Postanowił zabić wszystkich białych. Zaczął od Kansas City

By Dział: Przestępczość i Terror | 8 marca 2018

Seryjny rasistowski killer z Burger Kinga.

22-letni Fredrick Demond Scott z amerykańskiego stanu Missouri “miał marzenie” – chciał się zabić. Mówił i pisał o tym często. Niestety, zamiast to zrobić i uwolnić świat od swojej osoby, wybrał inne rozwiązanie: postanowił “zabić wszystkich białych ludzi” – podaje The Kansas City Star.

Rozpoczął w sierpniu 2016 r. w Kansas City, mordując kolejne przypadkowe osoby aż do połowy 2017 r., kiedy w końcu został schwytany. Polował na swoje ofiary na ścieżkach rowerowych i spacerowych na południe od miasta.

Zdążył zabić 6 osób – pięciu białych mężczyzn w wieku 54-67 lat i jedną białą bezdomną kobietę, którą potem pokroił. Wcześniej policja myślała, że ma on na koncie tylko 3 ofiary. Teraz okazało się, że 3 kolejne zabójstwa to także “dzieło tego murzyńskiego marzyciela”, który na co dzień pracował w miejscowym Burger Kingu.


Scott jeszcze w 2014 r. groził też, że “dokona strzelaniny w szkole w stylu ataku w Columbine” – jednej z największych tego typu zbrodni w historii USA. Niestety, nikt wtedy poważnie nie potraktował jego słów. Jego matka twierdzi, że odmówił on leczenia się ze schizofrenii.

“On nie jest rasistą. Nigdy nie miał problemu z białymi ludźmi. Wykonywał dla nich różne dziwne prace, a niektórzy z nich byli białymi mężczyznami” – zapewnia matka seryjnego mordercy białych. Nie wyjaśnia jednak o jakie “dziwne prace” chodzi.


Policja wpadła na jego trop po tym jak znalazła na miejscu jednej z jego zbrodni pustą butelkę po napoju i na podstawie analizy kolejnych nagrań z monitoringu odtworzyła, gdzie została ona kupiona. W ten sposób uzyskano wizerunek sprawcy i wkrótce ustalono jego tożsamość. Zgadzało się też DNA znalezione na butelce i niedopałku papierosa.


“Nic nie przywróci życia mojemu ojcu, ani nie ukoi mojego bólu. Ale dobrze, że morderca zniknął z ulic i odpowie za to, co zrobił” – mówi Mindy Lenox, córka jednego z zabitych mężczyzn. W stanie Missouri wykonywana jest kara śmierci. Dotychczas stracono w nim 88 osób, ostatnio 31 stycznia 2017 r.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow