We Włoszech pierwszy Murzyn w Senacie! Ale jest mały problem…

By Dział: Polityka W popularnych | 8 marca 2018

Lewica wściekła: ten Murzyn jest “niewłaściwy”.

Toni Iwobi z Nigerii został w niedzielnych wyborach pierwszym murzyńskim senatorem w historii Włoch. Wydawałoby się, że mainstreamowe i lewicowe media powinny piać z zachwytu, iż taki rasowy postęp zawitał do włoskiego parlamentu. Niestety, jest mały problem.

Otóż pan Iwobi jest senatorem z ramienia prawicowej i antyunijnej Ligi. Co więcej – to on właśnie jest autorem… antyimigracyjnego programu tej partii! Zdecydowanie opowiada się za masowymi deportacjami nielegalnych imigrantów z Włoch do Afryki.

Ma 62 lata i dyplomy z informatyki i ekonomii renomowanych uczelni. Urodził się w Nigerii, ale we włoskiej Lombardii mieszka od 42-ch lat. W Lidze Północnej oraz innych włoskich ruchach prawicowych działa aktywnie od 25-ciu lat. Jest jednym z najwierniejszych ludzi lidera partii Matteo Salviniego.


“To wielki przywódca, który przekształcił Ligę w zwycięskie ugrupowanie!” – napisał o swoim szefie na Facebooku murzyński senator po wygranych wyborach. Czytaj: Koszmar Brukseli stał się faktem! Włoska prawica zadaje pierwszy cios.

Gdyby Toni Iwobi dostał się do parlamentu Włoch z ramienia centrolewicowej Partii Demokratycznej lub jakichś innych komunistów, od kilku dni nie schodziłby z pierwszych stron “postępowych” europejskich mediów.


A tu tymczasem taka przykrość! Nie o takiego Murzyna przecież walczyliśmy. Mainstream stara się więc pominąć osobę pierwszego czarnoskórego włoskiego senatora milczeniem. I nawet o rasizm nie bardzo da się go oskarżyć.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow