Profanacja! Dzika wieprzowina wtargnęła do meczetu (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 9 marca 2018

Zachowywała się agresywnie.

W czasie modłów w meczecie Plong w Sungai Buloh w Malezji do środka wdarła się dzika świnia, siejąc przerażenie wśród muzułmanów – donosi Malaysia Gazette. Najpierw ścigała ich dookoła meczetu, a kiedy usiłowali się schować w środku – wtargnęła za nimi i stanęła oszołomiona na czerwonym dywanie do modłów.

Wtedy któryś z wiernych zranił dzika w szyję, ale to ponownie rozjuszyło zwierzę, które rzuciło się na niego, raniąc go i gryząc dotkliwie – opowiada tamtejszy imam o niemożliwym do zapamiętania nazwisku Ungku Ahmad Hazwan Ungku Kamarudin.


Część ludzi ponownie rzuciła się do ucieczki – tym razem z meczetu na zewnątrz, ale pozostałym udało się w końcu wypłoszyć świnię ze środka. Przed meczetem zaatakowała jednak ponownie, taranując i przewracając dwa motocykle. W końcu dzik został zastrzelony. Na miejsce przybyła policja.

Na tym jednak problem się nie skończył, gdyż kontakt zakazanej w islamie wieprzowiny ze świętym miejscem oznacza profanację. Świnia zanieczyściła więc cały meczet w sensie dosłownym i przenośnym. “Jutro przyjedzie do nas mufti, aby podjąć decyzję w sprawie sposobu oczyszczenia dywanu i terenu meczetu” – zapowiada imam.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow