Miły i jaki mądry! Orangutan buduje z klocków LEGO (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 22 lipca 2016

Nie wiemy jak się nazywa, ani gdzie mieszka, ale budzi wielką sympatię. Widać, że jest spokojny i potrafi logicznie myśleć, wkładając odpowiednie rozmiary klocków we właściwe miejsca.

I nawet jeśli prawdą jest, że jak mówią niektórzy, ten film jest puszczony od końca i faktycznie orangutan rozbiera konstrukcję, a nie ją buduje (nie wiadomo czy tak jest), to i tak robi to zdecydowanie spokojniej, logiczniej i systematyczniej niż zdecydowana większość 3-letnich dzieci.

Dodajmy, że nazwa tej małpy wywodzi się od malajskiego Orang Hutan, czyli Człowiek Leśny. W stanie dzikim – a można je spotkać już tylko w lasach na Borneo i Sumatrze – orangutany żyją 35-40 lat, w niewoli – w bezpiecznych warunkach i pod opieką weterynarza – spokojnie dożywają 60 lat.

Tego, że orangutany są niezwykle inteligentne dowiedziono niezbicie w piśmie “Science” 20 lat temu, kiedy opisano jak małpy te posługują się narzędziami aby zdobyć pożywienie. Wcześniej zaobserwowano to również u szympansów. Orangutany są też najmniej agresywnymi małpami i cechuje je bardzo przyjazne nastawienie.


A to wcześniejszy film z orangutanowego budowania. Wtedy miał najwyraźniej zacięcie do wysokich konstrukcji.Wiadomo, że zwierzęta są o wiele mądrzejsze niż zwykle o nich sądzimy. Wystarczy popatrzeć na to nagranie z rodziną słoni, która doskonale radzi sobie z ruchem drogowym: Pierwszeństwo dla słonia. W starciu samochód nie ma szans… (WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow