“Coś” pojawiło się nad Miami i na transmisji NASA z kosmosu (WIDEO, FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 27 lipca 2016

Tym razem to nie żaden fotomontaż, ani tania sensacja o UFO. Widziały to tysiące ludzi nad Miami, a wcześniej w bezpośredniej transmisji NASA z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej krążącej wokół Ziemi. Oba obiekty zostały sfilmowane.

Informacja o pędzącym z wielką prędkością nad Miami nieznanym obiekcie obiegła amerykańskie media. Widziało go mnóstwo ludzi, sfilmował go na nocnym niebie m.in. personel tamtejszego portu lotniczego.

Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach pojawiły się głosy, że tym razem naprawdę mamy do czynienia z “inwazją z kosmosu” lub z meteorytem, który za chwilę uderzy w Ziemię. Nawet sceptycy przyznawali, że nie jest to kometa, ani samolot.

Wybuchowi paniki zapobiegła agencja kosmiczna NASA, która zapewniła, że ten dziwny obiekt to jeden ze stopni rakiety “Atlas V”, która wystartowała z pobliskiego przylądka Canaveral na Florydzie. Ogromny biały ślad z tyłu to para wodna, która powstała w wyniku spalania wodoru przez silnik RL-10. Opublikowano też zdjęcie, na którym widać start takiej rakiety.


Rakieta_Canaveral

O wiele bardziej tajemnicze zdarzenie miało miejsce dwa tygodnie wcześniej, 9 lipca br. w czasie bezpośredniej dostępnej dla wszystkich transmisji na żywo prowadzonej przez NASA z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej krążącej wokół Ziemi.


W pewnym momencie w kadrze pojawił się niezidentyfikowany szybko lecący obiekt, po czym relacja została gwałtownie przerwana. Pojawiły się pytania co to właściwie było, na które dotychczas nikt nie udzielił w pełni zadowalającej odpowiedzi.


Mówiono, oczywiście, że mógł to być zwykły meteoryt, śmieci ze stacji, złom kosmiczny ze starych satelitów lub chiński statek kosmiczny “Tiangong 1”, nad którym Chińczycy stracili kilka lat temu kontrolę. Ale to wszystko tylko przypuszczenia. Niektórzy eksperci zwracają uwagę, że obiekt przemieszczał się nietypowo szybko.

Nie wiadomo też z jakiego powodu NASA tak nagle przerwała transmisję, jeśli nie było to nic groźnego, ani niezwykłego. Natychmiast setki osób oskarżyły kosmiczną agencję o próbę ukrycia dziwnych zjawisk mających miejsce na orbicie okołoziemskiej.

Czytaj także: W głębinach Atlantyku natrafiono na tajemnicze „piekielne dzwony”. Co to jest? (WIDEO, FOTO)

Reporters.pl [Thriller]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow