Wysyp fałszywych Chrystusów: jeden w Anglii, drugi na Ukrainie

By Dział: Ciekawostki Społeczeństwo | 4 sierpnia 2016

W niebezpiecznych czasach niektórym ludziom zaczyna odbijać. Ten w Anglii nie tylko nazywa się Jesus Christ i uważa się za Chrystusa, ale robi także karierę polityczną. Najbardziej zdumiewająca wersja “nowego Chrystusa” pojawiła się jednak na Ukrainie.

Były kierowca autobusu 77-letni Jesus Christ wystartował właśnie w wyborach na mera 75-tysięcznego miasta Burnley w Wielkiej Brytanii. Twierdzi, że jest inkarnacją Chrystusa i potrafi uzdrawiać. Na dowód tego przytacza opowieść o mężczyźnie, którego miał uzdrowić po tym jak ten skręcił sobie kark spadając ze schodów.

Co prawda kiedyś “samozwańczy mesjasz” nazywał się całkiem zwyczajnie – John Edward Birtwistle, ale w 1977 r. zmienił imię i nazwisko, kiedy doszedł do wniosku, że jest Chrystusem. “Byłem tu już 2 tysiące lat temu. Wystąpiłem wtedy przeciwko władzom i zabili mnie. OK, zobaczymy co się od tego czasu zmieniło na Ziemi” – mówi, a wiele osób zamierza na niego głosować.

W swoim programie wyborczym Jesus Christ postuluje m.in. wprowadzenie zakazu nadawania programu telewizyjnego, bezpłatne przejazdy autobusami dla emerytów, promocję nauczania dzieci w domu, solidarności społecznej, wzajemnej samopomocy i życia w zgodzie z własną duszą – podaje brytyjski portal “Metro”.


Tymczasem na Ukrainie “chrystusowe ambicje” nieoczekiwanie dotknęły Nadieżdę Sawczenko, uwolnioną z rosyjskiej niewoli ukraińską lotniczkę, a obecnie także deputowaną, która najwyraźniej zmierza do przejęcia władzy w Kijowie. Do Chrystusa porównała ją na Facebooku jej siostra.

“O ile niezłomna Nadieżda w czasie przebywania w rosyjskiej niewoli była dla wielu Joanną d’Arc, to teraz na Ukrainie jej sytuacja coraz bardziej przypomina Chrystusa. Swoi rzucają w nią kamieniami” – napisała na Facebooku o siostrze Wiera Sawczenko.

Przypomnijmy, że po swoich ostatnich atakach na dowództwo armii ukraińskiej, rząd i prezydenta Poroszenkę, a także po tym jak Sawczenko zaczęła propagować rosyjski punkt widzenia na konflikt na Ukrainie część polityków i dziennikarzy okrzyknęła ją agentką Putina, którą Kreml wykorzystuje do prowadzenia wojny hybrydowej przeciwko władzom w Kijowie.


Czytaj o tym więcej: Nadieżda Sawczenko agentką Kremla? “Wiedzcie, suki, naród wam tego nie daruje”

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow