Amerykańska recydywistka prosi o maksymalny wyrok. “Więzienie jest dla mnie jak dom”

By Dział: Przestępczość i Terror | 4 sierpnia 2016

Adwokat 59-letniej Lindy Thompson nie wie, co ma robić. Jego klientka poprosiła bowiem sąd, aby za ostatni napad na bank wymierzył jej najwyższą możliwą karę więzienia.

W czasie środowej rozprawy przed sądem w Cheyenne kobieta ochoczo przyznała się do napadu na bank w tym mieście. Dokonała go tydzień temu, wkrótce po tym jak wyszła na wolność po spędzeniu łącznie 18-tu lat w różnych więzieniach.

“Więzienie jest dla mnie jak dom. Po prostu wracam do domu. Chciałabym prosić o tak wysoki wyrok jak to tylko możliwe” – zwróciła się grzecznie do zdumionej sędzi i prokuratora.

Jej adwokat David Weiss zapewnia, że kobieta jest absolutnie normalna i inteligentna. Prawnik przyznaje, że w całej jego karierze to pierwszy przypadek, kiedy oskarżona nie tylko chce iść do więzienia, ale prosi o maksymalny wyrok.


Jej ostatni napad na bank był równie nietypowy. Po obrabowaniu go wyrzuciła wszystkie pieniądze w powietrze, następnie zaczęła proponować banknoty przypadkowym przechodniom, po czym usiadła i spokojnie czekała na przyjazd policji.

W czasie rozprawy Linda przyznała, że kiedy dwa miesiące wcześniej wypuszczano ją z więzienia Coffee Creek w Oregonie po odbyciu ostatniego 6-letniego wyroku za poprzedni napad, protestowała domagając się, aby ją tam pozostawiono, ale nikt nie chciał jej słuchać.


Z ciężkim sercem postanowiła więc urządzić sobie jakoś życie na wolności, ale po przybyciu do Cheyenne została napadnięta w parku. Wtedy uznała, że musi jednak wrócić do więzienia. “Najprościej było w tym celu obrabować bank” – wyjaśnia.


Media podają, że w więzieniu Linda nigdy się nie nudzi. Zachowuje się poprawnie, jest bardzo życzliwa dla innych skazanych i w czasie odbywania wyroku 10 lat temu wystąpiła nawet w filmie dokumentalnym z życia więźniów “Okrutne i Niezwykłe”.

Nie wiadomo, czy sąd stanie na wysokości zadania i spełni oczekiwania kobiety. Teoretycznie za napad na bank może jej wymierzyć do 20 lat więzienia, ale może coś dodać, jeśli weźmie pod uwagę, że jest ona recydywistką. Wyrok ma zapaść 12 października br.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow