W USA zamierzają hodować ludzkie chimery

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 5 sierpnia 2016

Amerykańskie Ministerstwo Zdrowia wystąpiło o zgodę na rozpoczęcie eksperymentów z krzyżowaniem ludzkich komórek z embrionami zwierząt – podaje “Deutsche Welle”.

Oficjalnie poinformowała o tym wiceszefowa ds. polityki naukowej Narodowego Instytutu Zdrowia USA (NIH) Carrie Wolinetz. Jej zdaniem, hodowanie organizmów złożonych z różnych genetycznie komórek ma “ogromny potencjał”.

Według amerykańskich środowisk medycznych, owce, świnie i krowy z ludzkim sercem, nerkami, wątrobą i śledzioną, będzie potem można wykorzystywać jako dawców do transplantacji organów chorym ludziom. Ponadto na takich zwierzętach-ludziach będzie można testować nowe leki ratujące przed groźnymi chorobami, np. przed nowotworami.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych obowiązuje zakaz wszczepiania ludzkich komórek w organizmy zwierząt wydany z powodów etycznych. Amerykańscy uczeni są przekonani, że po społecznej debacie na ten temat, która ma trwać miesiąc, władze USA zakaz ten zniosą.


Naukowcy obiecują jednocześnie, że nie będą prowadzić eksperymentów skrajnie kontrowersyjnych, np. takich jak hodowanie zwierząt z pomocą ludzkich plemników i komórek jajowych lub wykorzystywanie zarodków, z których już rozwinęły się organy.

No chyba, że po kolejnej “debacie społecznej” uczeni i władze USA dojdą do wniosku, że to też w zasadzie nic złego.


Czytaj także: Koszmar! Roboty do uprawiania seksu zastąpią ludzi (FOTO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow