Wlazł na najwyższy drapacz chmur w Szanghaju! A gdyby to był zamachowiec? (FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 2 maja 2016

Nogi się uginają, widok zapiera dech! Mieszkający w Monachium Rosjanin Andriej Ciesielski wraz z dwoma kolegami postanowił zdobyć szczyt jednego z najwyższych wieżowców w Azji – Jin Mao Tower w Szanghaju.

Amatorów ekstremalnej rozrywki ściągała na ziemię policja zaalarmowana przez pracowników biurowca, którzy widzieli wspinaczkę przez okna. Po trwającym 7 godzin przesłuchaniu wszyscy trzej amatorzy mocnych wrażeń zostali wypuszczeniu na wolność.

Na szanghajski wieżowiec Jin Mao od momentu jego otwarcia w 1999 roku próbowano wdrapywać się wielokrotnie. W 2007 r. francuski wspinacz wysokogórski Alain Robert został za to aresztowany przez policję na pięć dni, a następnie wydalony z kraju.

Szanghaj-wspinaczka2


Ciesielski ma już za sobą inną ekstremalną przygodę wspinaczkową z udziałem policji. Mimo zakazu, wspiął się w styczniu tego roku na jedną z piramid w Gizie, koło Kairu. Zdobycie szczytu 146-metrowej konstrukcji zajęło mu 8 minut.

Swój wyczyn nagrał kamerą. Widoki zapierają dech. Też uszło mu to płazem, chociaż po zejściu został zatrzymany przez policję, zabrany na komisariat i przesłuchany, to zwolniono go bez żadnych konsekwencji.


Szanghaj-wspinaczka3


Jin Mao Tower (znany też jako Jin Mao Building) w Szanghaju jest drugim pod względem wysokości budynkiem w Chinach, piątym na świecie do wysokości dachu i siódmym budynkiem na świecie co do wysokości iglicy.

Wraz z Oriental Pearl Tower stanowi centrum odnowionej dzielnicy Pudong. Koszt budowy wyniósł 400 milionów dolarów. 14 września 2007 r. pod względem wysokości “prześcignął” go Shanghai World Financial Center (492,3 m).

Szanghaj-wspinaczka1

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow