“To było miłe, kochające dziecko”. Matka zrobiła z niego małego mordercę (WIDEO, FOTO)

Kiedy świat obiegło nagranie, na którym kilkunastoletni chłopcy z Państwa Islamskiego strzelają w tył głowy swoim ofiarom, babcia 11-letniego Joe’go Dixona z przerażeniem rozpoznała go wśród zabójców. Co niezrównoważona Brytyjka – fanatyczka zrobiła swojemu dziecku?

Oprócz Joe’go z Wielkiej Brytanii, wśród młodych zabójców byli chłopcy z Egiptu, Uzbekistanu, Tunezji i jeden Kurd. Bez wahania i z uśmiechem na twarzy strzelali swoim bezbronnym ofiarom – Kurdom – w głowę.

Joe jest synem 47-letniej Sally Jones – Brytyjki, która pod wpływem swojego arabskiego męża przeszła na islam i wyjechała do Syrii mordować w szeregach Państwa Islamskiego, zabierając ze sobą młodszego z dwóch synów, któremu zmieniła imię na Umm Hussain Britaniyah.


Znajomi i sąsiedzi Sally z Chatham w hrabstwie Kent mówią, że zawsze była niezrównoważona, miała poważne problemy emocjonalne. Wychowana w katolickiej rodzinie w dzieciństwie straciła ojca, który rozwiódł się z jej matką, a potem popełnił samobójstwo.

W młodości grała w kobiecym zespole heavy metalowym. Zaczęła pić, wpadła w narkotyki, zajmowała się czarną magią. Potem pracowała jako sprzedawczyni w sieci perfumeryjnej. Ojciec jej pierwszego syna zmarł w 1998 r. W 2004 r. urodziła drugiego syna – Joe’go.

Sally-Jones1


Sally nie była biedna, jednak w ogóle nie zajmowała się synami. Starszy uciekł w końcu do babci, skarżąc się, że “mama tylko leży w łóżku i nic nie robi”. Potem odmówił wyjazdu z nią do Syrii, wolał pozostać w Wielkiej Brytanii.

Kobieta całe dnie spędzała też w Internecie, uciekając od rzeczywistości. Miała obsesję, że jest bohaterką filmu “Avatar”, potem że jest złą wiedźmą z jednego z seriali. Wkrótce poznała  Junaida Hussaina, syna muzułmańskiej imigrantki, pracującego jako haker dla Państwa Islamskiego.

To prawdopodobnie pod jego wpływem zdecydowała się w 2013 r. zabrać młodszego syna na “wakacje” do Turcji, skąd przedostali się do Syrii. Hussain zginął w 2015 r. w ataku rakietowym z amerykańskiego drona w ar-Rakce.

Sally_Jones_matka_terrorysty

Sally poprzysięgła zemstę. Zleciła islamskim hakerom sporządzenie listy nazwisk i adresów 76-ciu amerykańskich operatorów dronów. Zaczęła zamieszczać w Internecie wezwania do ataków bombowych w Wielkiej Brytanii, islamiści powierzyli jej szkolenie kobiet mających dokonywać tam samobójczych zamachów.

Ona sama pisze, że chce w taki właśnie sposób zginąć, żeby “trafić do raju”, a także że jej marzeniem jest “obciąć głowę jakiemuś Europejczykowi tępym nożem”. Sally Jones jest na liście 20-tu najbardziej poszukiwanych syryjskich terrorystów, których służby specjalne SAS uznały za cele do likwidacji.

egzekucja_ISIS_dzieci

Jednak to, co zrobiła ze swoim życiem jest niczym w porównaniu z tym, co zrobiła swojemu dziecku. Zrozpaczona babcia nie potrafi pojąć w co zamieniła nieśmiałego, spokojnego chłopca. “Lubił czytać encyklopedię. Kochał zwierzęta. Miał psa i królika. Uwielbiał je karmić. Nie skrzywdziłby nawet mrówki. Nie mamy pojęcia co się z nim stało” – mówi.

W wywiadzie dla “Daily Mail” babcia przyznaje, że dostała skurczu żołądka kiedy zobaczyła go na nagraniu mordującego z zimną krwią. “To gorsze niż być w żałobie” – dodaje i mówi, że boi się odwetu ze strony antyislamskich grup w Wielkiej Brytanii.

joe-dixon

Czytaj także: Dziesiątki tysięcy ludzi w masowych grobach! Ziemia odsłania krwawe żniwo islamistów

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow