Zniknęło 40 proc. imigrantów! Mogą być wszędzie

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 6 września 2016

O tajemniczym zniknięciu z ośrodków dla uchodźców tysięcy imigrantów donosi szwajcarska gazeta “SonntagsZeitung”. Ubiegali się o azyl polityczny w Szwajcarii i nagle wszelki ślad po nich zaginął.

Łącznie w ciągu ostatnich 3-ch miesięcy ze szwajcarskich ośrodków zniknęło 40 proc. imigrantów, ale z niektórych nawet 90 proc. Niektórzy przepadli zaledwie kilka dni po przybyciu – potwierdza Federalne Biuro Migracyjne (SEM) tego kraju.

Jego rzeczniczka Chloe Kohlprat przyznaje, że prośby o azyl polityczny były dla imigrantów tylko pretekstem, żeby dostać się do Szwajcarii, gdyż w takim przypadku straż graniczna nie może ich cofnąć do UE i musi ich poddać procedurze sprawdzającej w ośrodkach dla uchodźców.

Nie czekając na potwierdzenie, że żaden azyl polityczny im się nie należy i powinni zostać wydaleni, imigranci po prostu uciekają z ośrodków, wybierając nielegalny pobyt w Szwajcarii, albo przedostając się do Niemiec i innych krajów europejskich. Mogą więc być praktycznie wszędzie i nie są nigdzie zarejestrowani.


Przypomnijmy, że latem br. szwajcarskie służby zawróciły z granicy w Chiasso kilka tysięcy imigrantów, cofając ich z powrotem do Włoch. Antyimigrancka Szwajcarska Partia Ludowa wzywa wręcz do całkowitego zamknięcia granicy, gdyż sytuacja stwarza “masowe zagrożenie bezpieczeństwa”.

Tymczasem w Szwajcarii z tygodnia na tydzień coraz częściej dochodzi do ataków pijanych band na mieszkańców i funkcjonariuszy policji. W ostatnią sobotę 3 bm. w Bazylei 200-osobowa grupa zaatakowała w nocy 5-ciu policjantów, raniąc ich butelkami. “Nie wiadomo kim byli napastnicy, nikogo nie udało się aresztować” – poinformował rzecznik policji Martin Schütz.


“Bandyci nie czują żadnego respektu przed władzami, nie uznają ich” – przyznaje szef Federacji Szwajcarskiej Policji VSPB Max Hofmann i apeluje, żeby za ataki na funkcjonariuszy wymierzać przynajmniej minimalną karę 10 dni aresztu. Obecnie są oni po przesłuchaniu wypuszczani.


Czytaj także: Przemoc w całej Europie! Maczety, granaty, pistolety, noże…

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow