Izrael buduje nowy mur… kilkadziesiąt metrów w głąb ziemi!

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 8 września 2016

To nie żart. Budowy “podziemnego muru” oddzielającego Izrael od terytoriów palestyńskich zażądało dowództwo armii, które nie może sobie poradzić z dziesiątkami podkopów pod naziemnym murem dokonywanych przez terrorystów z Hamasu.

Od 2014 r. izraelskie służby wykryły i zniszczyły blisko 40 takich podkopów pod ciągnącym się setki kilometrów i ciągle przedłużanym od 2002 r. murem naziemnym, który docelowo ma liczyć 790 km.

Zbudowany z 8-metrowych betonowych płyt i metalowych zasieków mur, naszpikowany jest kamerami, czujnikami, drutami pod napięciem i wieżyczkami strażniczymi. Inaczej niż przez podkop sforsować się go nie da i dlatego właśnie w ten sposób przedostają się do Izraela palestyńscy zamachowcy, w tym także nożownicy, atakujący potem mieszkańców na ulicach.

Do wykrywania podkopów izraelska armia używa najnowocześniejszego i niezwykle drogiego sprzętu, jednak i tak raz po raz pojawiają się kolejne. Stąd pomysł, aby przedłużyć betonowy mur kilkadziesiąt metrów w głąb ziemi.


Prace budowlane na granicy ze Strefą Gazy rozpoczęły się już kilka tygodni temu w rejonie kibucu Erez – podaje Associated Press powołując się na tajne informacje izraelskich służb bezpieczeństwa. Dziennikarze widzieli tam liczne ekipy budowlane, dźwigi, ciężki sprzęt i betoniarki.

Pierwszy podziemny odcinek ma mieć 70 km długości, a cała budowa ma zająć kilka lat. Tymczasem dowództwo bojowników Hamasu zapewniło, że podziemny mur ich nie powstrzyma. “Palestyński ruch oporu pokona wszelkie przeszkody wznoszone przez okupanta. Jesteśmy pomysłowi, mamy własne technologie” – zapewnia jeden z liderów Hamasu, Salah Bardawil.


Czytaj także: A tak potępiali Węgry! Teraz sami budują „Wielki Mur Calais” przed imigrantami (FOTO, WIDEO)


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow