Błąd zabezpieczeń – można zobaczyć Internet Korei Północnej! Aż trudno uwierzyć co tam jest

By Dział: Ciekawostki Społeczeństwo | 22 września 2016

Teraz każdy może to sprawdzić sam – po raz pierwszy w historii podajemy adres strony, na której zamieszczono linki do wszystkich portali internetowych w domenie Korei Północnej. Strony są przerażająco toporne, ale najbardziej zbija z nóg ich liczba.

Otóż w całej Korei Północnej jest łącznie tylko 28 stron internetowych – wszystkie oczywiście państwowe, tylko tyle jest zarejestrowanych w domenie .kp tego kraju. Dotychczas świat nie miał do nich dostępu, gdyż władze w Phenianie blokują swój Internet, podobnie jak możliwość wchodzenia przez ich obywateli do Internetu światowego.

Jednak sprytny inżynier bezpieczeństwa Metthew Bryant od dawna już czekał na chwilowy błąd w zabezpieczeniach reżimu Korei Północnej i kiedy tylko to nastąpiło przy pomocy specjalnego skryptu pobrał pełną listę domen .kp zarejestrowanych w tym kraju. Teraz każdy może je sobie obejrzeć tu obejrzeć tu.

Oczywiście są to przede wszystkim strony propagandowe reżimu Kim Dzong Una, ale są też portale z przepisami kulinarnymi i turystyczne. Najbardziej zabawna jest próba stworzenia przez Północną Koreę własnej mutacji Facebooka – friend.com.kp czy Yahoo – portal.net.kp. Jest też portal korfilm.com.kp, na którym można znaleźć pirackie kopie niektórych filmów.


Sądząc po szybkości, a raczej powolności ładowania się tych stron, wszystkie one są prawdopodobnie umieszczone na jednym przestarzałym serwerze z lat 90-ch. Teraz wejść na nie jest jeszcze trudniej z powodu obciążenia – cały świat chce się w końcu pośmiać. Niektóre z nich zostały już zresztą natychmiast wyłączone przez władze w Phenianie.

Pytanie, czy teraz północnokoreański dyktator każe rozstrzelać tylko informatyków odpowiedzialnych za błąd w zabezpieczeniach, czy także ministra od propagandy i informacji.

Czytaj także: Przywódca komunistycznej Korei wszedł na Mount Everest (FOTO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow