Po eksplozji z jaskini wypełzła potworna anakonda (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 25 września 2016

Robotnicy na budowie tamy zamarli z przerażenia kiedy po odpaleniu ładunku wybuchowego w jaskini Altamira na północy Brazylii zobaczyli, co zaczyna wypełzać w ich kierunku.

Ważąca prawie pół tony 10-metrowej długości anakonda, chyba największa jaką dotychczas widziano. Jej średnica miejscami dochodziła do metra. To co potem nastąpiło oburzyło ekologów na całym świecie – robotnicy przyczepili anakondę do dźwigu i podnieśli ją do góry, zamiast pozwolić jej odpełznąć do lasu.

Zdaniem przyrodników, gigantyczny wąż nie przeżył tych “zabaw”, ale nikt tego nie potwierdził. Niewykluczone, że już wcześniej anakonda została ranna w wyniku eksplozji. “Ojej, zobaczcie jaki wielki wąż, może ostatni taki na Ziemi! Zabijmy go, żeby zrobić fajne fotki” – napisał z gorzką ironią jeden z internautów.

Budowana na tamtejszej rzece Xingu w stanie Para potężna hydroelektrownia od początku budzi zresztą protesty ekologów. Tym razem – z powodu głupoty robotników – nie da się już oficjalnie potwierdzić, że znaleziona w lutym br. anakonda pobiła Rekord Guinnessa w dziedzinie długości węży.


Dotychczasowy należy do 8-metrowego węża pytona siatkowego “Medusa”, który przebywa w parku atrakcji w Kansas City i waży “zaledwie” 160 kg.


Zobacz także: Przyroda oszalała! Sumy wyłażą z wody, lisy łowią jak ludzie, a dzielny dzięcioł załatwia węża (WIDEO)


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow