Sztab Generalny USA: III wojna światowa jest niemal pewna!

By Dział: Armia i Wojna | 7 października 2016

“Wojna z Rosją jest praktycznie gwarantowana” – takie przerażające ostrzeżenie padło z ust szefa sztabu wojsk lądowych USA gen. Marka Milleya – podaje “The Independent”.

“Wojna z Rosją lub Chinami będzie skrajnie mordercza i szybka. Prędkość, z jaką maszyny i sztuczna inteligencja będą podejmować decyzje przekroczy możliwości ludzkiej obrony” – ostrzega z kolei generał William Hix.

Według niego, “postęp technologiczny, którego dokonały Rosja i Chiny w ostatnich latach zmusza Biały Dom aby przygotować się do przemocy na skalę, której nie widzieliśmy od czasu wojny w Korei”. W podobnym duchu wypowiedział się gen. Joseph Anderson, wiceszef sztabu US Army.

Na seminarium w Pentagonie amerykańscy dowódcy ostrzegli też, że tradycyjna przewaga powietrzna USA może zostać podważona, zaś z powodu technologii obronnych stosowanych przez wroga okręty z bronią nuklearną nie będą mogły zbliżyć się do pola bitwy.


Musimy też być przygotowani do prowadzenia wojny cybernetycznej, pracy bez możliwości komunikacji w przestrzeni kosmicznej i prowadzenia wojny z skomplikowanych środowiskach miejskich. “Nasza armia i nasz naród muszą być gotowe” – oświadczył szef sztabu wojsk USA gen. Milley.

Tymczasem we wtorek 4 września br. dowództwo rosyjskie ogłosiło zmasowane ćwiczenia jądrowe, aby przetestować, czy kraj jest przygotowany na uderzenie Zachodu bronią nuklearną, chemiczną i biologiczną. Według komunikatu, w ćwiczenia zostało zaangażowane 200 tys. funkcjonariuszy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w interakcji z 40 mln cywilów.


Czytaj także: Generał NATO: „Wojna jądrowa z Rosją wybuchnie w tym roku!”


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow