Niesamowite! Okulary robiące zdjęcia mruganiem (FOTO)

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia W popularnych | 12 października 2016

Koniec z wyciąganiem smartfona czy aparatu i kierowaniem go na fotografowany obiekt, który w tym czasie może zwyczajnie zniknąć, pozbawiając nas świetnej fotki.

Teraz wystarczy coś zobaczyć, mrugnąć i już to mamy na zdjęciu, które natychmiast zostaje przesłane przez Bluetooth na smartfona. Oczywiście jak zwykle skonstruowali to Japończycy, a konkretnie szef kompanii Blincam Shota Takase.

Jak to działa? Miniaturowe i lekkie urządzenie przyczepiamy do dowolnych okularów, a zamontowane w nim specjalne czujniki rejestrują ruchy naszych powiek. Jeśli stwierdzą, że zamknęliśmy oko na ciut dłużej niż normalnie – aparat zrobi zdjęcie i wyśle je na dowolne urządzenie.

“Dzięki temu będziecie mogli robić zdjęcia widziane własnymi oczami, a nie przez obiektyw aparatu albo ekran smartfona. A jednocześnie macie wolne ręce i możecie nie odrywać się od tego co akurat robicie” – mówi japoński konstruktor.


Obecnie akumulator aparatu wystarcza na 8 godzin pracy, potem trzeba go doładować, ale pewnie z czasem zostanie wbudowany wydajniejszy. Blincam zamierza teraz wdrożyć produkcję “mrugających aparatów” na skalę komercyjną.

aparat_w_okularach1


Czytaj także: Rewolucja w komunikacji! Tłumacząca słuchawka wchodzi na rynek (WIDEO)


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow