Rekin przegryzł pręty i wdarł się do klatki z płetwonurkiem! Sceny jak z thrillera (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 14 października 2016

Mrożące krew w żyłach wydarzenia rozegrały się koło wyspy Guadelupe u zachodnich wybrzeży Meksyku.

Ogromny rekin ludojad przegryzł żelazne pręty i wdarł się do podwodnej klatki, z której płetwonurek – turysta obserwował drapieżnika. Przerażony mężczyzna spędził w klatce z rekinem  18 sekund.

Na szczęście załoga na pokładzie statku, z którego spuszczono klatkę, zdołała przytomnie otworzyć jej górną pokrywę, przez którą rekin w końcu wyskoczył. Zwierzę było rozdrażnione, gdyż wcześniej zostało schwytane na przynętę, a miotając się po klatce musiało się poranić, gdyż na nagraniu widać ślady krwi.


Rekin, który połknie przynętę przez pewien czas jest oślepiony, wtedy nie jest w stanie płynąć do tyłu, tylko naprzód. Płetwonurkowi uratowało życie to, że był doświadczony – nie wpadł w panikę i nie zaczął przepychać się z rekinem, tylko przyczaił się pod nim i dopiero potem wydostał się z klatki.

Nie odniósł żadnych ran, ale tej przygody nie zapomni z pewnością do końca życia. Pozostaje pytanie o bezpieczeństwo turystów spuszczanych pod wodę w klatkach, które – jak się okazuje – wcale nie są nie do sforsowania przez rekina.


W wodach wokół wyspy Guadelupe (nie mylić z Gwadelupą na Antylach) koło Półwyspu Kalifornijskiego aż roi się od żarłaczy białych, zwanych też ludojadami z uwagi na obecność dużych kolonii fok, na które polują rekiny.


Zobacz także: Po eksplozji z jaskini wypełzła potworna anakonda (WIDEO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow