Polityczne szaleństwo! W Szwecji zalegalizowano flagę Państwa Islamskiego

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 16 października 2016

Szwedzka prokuratura uznała, że używanie flagi Państwa Islamskiego nie narusza prawa i nie jest wezwaniem do nienawiści. Teraz można nią bezkarnie wymachiwać do woli.

Precedensowa decyzja prokuratury w Laholm dotyczyła 23-letniego imigranta z Syrii, który w czerwcu br. zamieścił na Facebooku swoje zdjęcie z flagą ISIS. Początkowo wszczęto w tej sprawie śledztwo z paragrafu o szerzenie nienawiści. Teraz je umorzono.

“Poprzez umieszczenie tej flagi wyrażona została pogarda wobec “wszystkich innych”, ale nie wobec konkretnej grupy etnicznej” – uzasadnia swoją decyzję prokurator Gisela Sjövall cytowana w szwedzkiej telewizji publicznej SVT.

Jej zdaniem, flaga ISIS to co innego niż hitlerowska swastyka, gdyż tamten symbol wyrażał nienawiść do Żydów, czyli do konkretnej grupy etnicznej. Najwyraźniej pani prokurator nie ma pojęcia, że początkowo swastyka, jako starożytny symbol szczęścia i pomyślności, nie miała nic wspólnego z antysemityzmem.


Owszem, obecnie symbol ten jest niemal wyłącznie kojarzony z nazizmem i III Rzeszą, ale przecież jej ofiarami nie byli wyłącznie Żydzi, jak sugeruje szwedzka prokurator, ale właśnie “wszyscy inni”, także Słowianie, Cyganie i generalnie wszyscy “nie-aryjczycy”.

Jest to więc dokładnie taka sama sytuacja jak w przypadku flagi Państwa Islamskiego, które wzywa do mordowania wszystkich “nie-muzułmanów” i tych, którzy nie popierają ISIS. Ale okazuje się, że chęć wymordowania wszystkich to w świetle szwedzkiego prawa nic złego, zbrodnią jest tylko chęć wymordowania jednej wybranej grupy etnicznej, religijnej lub mniejszości seksualnej.

“Gdyby mężczyzna zamieścił obok flagi ISIS tekst skierowany przeciwko np. homoseksualistom moja decyzja byłaby zupełnie inna. Ale nie zrobił tego, więc nie należy go karać” – przyznaje pani prokurator.


Sam podejrzany zapewniał w śledztwie, że nie jest zwolennikiem Państwa Islamskiego, a symbolika flagi ISIS była przez stulecia historyczną symboliką Islamu. Przypomnijmy, że na czarnej fladze widnieje hasło wpisane w białe koło: “Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem”.

Dodajmy, że flaga ta została zabroniona m.in. w Holandii i w Niemczech jeszcze w 2014 r. Były brytyjski premier David Cameron uważał, że każdy kto używa tej flagi powinien zostać aresztowany, ale formalnie w Wielkiej Brytanii nie została ona zdelegalizowana.

Z kolei szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson kiedy był merem Londynu uważał, że flagi ISIS nie należy delegalizować. “Żyjemy w wolnym kraju i trudno jest mieć wystarczające podstawy prawne, żeby zabronić tej czy innej ikonografii” – oceniał.

Czytaj także: Europa pogrąża się w absurdzie. Arabów nie wolno legitymować “bo to ich obraża”

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow