10 najdziwniejszych zawodów świata, w których nieźle się zarabia (FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 17 października 2016

Takich propozycji zatrudnienia raczej nie znajdziecie w pośredniaku, ani na stronach z ofertami pracy. A jednak wiele ludzi wykonuje takie zawody i zarabiają na tym spore pieniądze. Oto 10 najbardziej dziwnych profesji świata.

Zawody płakacz (płaczka) – pojawi się na dowolnym pogrzebie i przez 2 godziny będzie wzruszał wszystkich obecnych głębią swojego żalu, szlochając i głośno zawodząc. Brytyjska firma “Wynajmij płakacza” oferuje jego usługi za równowartość 70 USD.

korea_pogrzeb

Dojarka węży – zajmuje się pozyskiwaniem jadu od najbardziej groźnych gadów świata dla laboratoriów medycznych, szpitali i uczelni w celu badań naukowych i produkcji szczepionek. Cena jadu dochodzi nawet do 1000 USD za gram.


pozyskiwanie_jadu

Stacz kolejkowy – profesja znana niegdyś także w Polsce w czasach PRL-u, kiedy trzeba było “wystać” dowolny towar. Wtedy trudnili się tym głównie emeryci i renciści, którzy mieli dużo czasu. Dziś profesjonalni stacze mają szczególnie dużo pracy w czasie różnych sezonowych wyprzedaży i wchodzenia na rynek nowinek technicznych. Można zarobić nawet 1000 USD tygodniowo.


kolejka_lenin


Identyfikator płci drobiu – jego zadaniem jest określanie płci kurcząt tuż po ich wykluciu się. Podobno dużą rolę odgrywa w tym zawodzie intuicja, gdyż często nijak nie daje się odróżnić małej kury od koguta, szczególnie kiedy trzeba to robić błyskawicznie. Na fermach w Wielkiej Brytanii i Japonii tacy specjaliści zarabiają do 60 tys. USD rocznie.

plec_kurczaka

Degustator psiej karmy – koncerny produkujące jedzenie dla psów wynajmują go, żeby ocenił walory smakowe ich produktów, a często także czy są one sycące, co wymaga zjedzenia tego w większej ilości. Ci, którzy testują tylko smak, muszą jedynie przeżuwać karmę, ale jej nie połykają.

jedzenie_psiej_karmy

Tester świeżego oddechu – zatrudniają go koncerny produkujące gumy do żucia, lizaki, pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej. Testują to na sobie, a potem muszą sporządzać szczegółowe raporty ze swoich doznań.

smieszne

Profesjonalny przytulacz – bierze 80 USD za obejmowanie się z nieznajomymi. W żadnym razie nie należy mylić go z osobami świadczącymi nieco dalej idące usługi. Ludzie z tej branży mówią, że najbardziej wyczerpujące psychicznie jest w niej nieuniknione nawiązywanie emocjonalnego kontaktu z klientami.

misie1

Instruktor psiego surfingu – może uczyć śmigania po falach zarówno czworonoga, jak i jego właściciela jednocześnie. Są jednak specjaliści, którzy nastawiają się wyłącznie na surfingowe szkolenie psów.

pies_surfer

Tropiciel i przesuwacz gór lodowych – wbrew pozorom zawód ten ma już ponad 100 lat. Pojawił się bezpośrednio po tragedii “Titanica” w 1912 r. Członkowie “międzynarodowych lodowych patroli” pracują na środku oceanu śledząc dryfowanie gór lodowych i sporządzają rekomendacje kursów dla statków. W przypadku pomniejszych gór istnieje możliwość ich przesunięcia.

gora_lodowa

Profesjonalna przyjaciółka panny młodej – niczym nie różni się od zwykłej przyjaciółki, ale jest o wiele bardziej drobiazgowa, służy mnóstwem cennych rad, rozwiąże każdy problem i zachowuje zimną krew w stresującym dniu ślubu i wesela. Ma też dobrze wypadać na zdjęciach. Za jeden ślub bierze od 300 USD do nawet 2000 USD.

panna_mloda

Jeśli nie widzicie siebie w żadnym z tych zawodów, to przynajmniej sprawdźcie dlaczego takie profesje jak kierowca autobusu, taksówkarz czy dostawca pizzy nie mają już przed sobą przyszłości.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow