12 urzekających obrazków z Irlandii (FOTO)

By Dział: Ciekawostki | 20 października 2016

Chwila oddechu wśród doniesień o wojnach, przemocy i innych klęskach współczesnego świata.

Tych, którzy jeszcze w Irlandii nie byli (są jeszcze tacy?), może to zachęci do spędzenia tam najbliższych wakacji. Dla tych, którzy już znają Irlandię, będzie to przypomnienie tego pięknego kraju nie tylko od strony wyjeżdżania tam na zarobki, ale także turystycznie. Zapraszamy.

irlandia2

Wieczorny spacer mostem nad rzeką Liffey w centrum Dublina.

irlandia3

Wspomnienie z czasów celtyckich.


irlandia4

Cork – drugie co do wielkości miasto Irlandii. Pierwsza osada istniała tu już w czasach prehistorycznych. Wśród turystów słynie kościelna wieża Shandon z charakterystycznym łososiem na szczycie i zabytkowymi dzwonami, znana jako “Kłamca o czterech twarzach”, gdyż każdy z zegarów na czterech ścianach wskazuje zwykle inną godzinę. W kościele św. Augustyna na Washington Street odprawiane są msze w języku polskim.

irlandia6

Irlandia jest ojczyzną wielkich pisarzy Jamesa Joyce’a i Oscara Wilde’a. Aż 5-ciu Irlandczyków było laureatami literackiej Nagrody Nobla – George Bernard Shaw, William Butler Yeats, Eugene O’Neill, Seamus Heaney i Samuel Beckett.


irlandia7

Bar Storehouse Guinness w Dublinie z piękną panoramą miasta.

irlandia10

200-tysięczne Cork na południu Irlandii jest m.in. europejską siedzibą Apple.

irlandia11

O’Connell Street – to główna ulica Dublina, jedna z najszerszych w Europie. Doskonała do urządzania demonstracji lub oficjalnych obchodów.

irlandia12

Małe portowe miasto Cobh na południu Irlandii słynie z neogotyckiej katedry św. Kolmana, ale przede wszystkim z tego, że w latach 1848-1950 wypłynęło stąd w świat 2,5 mln irlandzkich imigrantów. Był to też ostatni przystanek “Titanica” przed katastrofą.

irlandia8

Zobacz także: Ukraińskie czary: tunel miłości, różowe jeziora, domek Baby-Jagi i pogańska świątynia na cześć… Piłsudskiego (FOTO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow