Premier Włoch grozi: weźcie imigrantów, albo koniec kasy z UE

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 25 października 2016

“Jeśli Węgry czy Słowacja pouczają nas w sprawie imigrantów, nie chcą nam pomóc, a potem chcą naszych pieniędzy, to przy uchwalaniu przyszłorocznego budżetu UE Włochy powiedzą im: absolutnie nie mowy” – taka groźba pod adresem krajów odmawiających przyjmowania uchodźców padła z ust premiera Włoch.

Matteo Renzi zagroził, że jego kraj zawetuje budżet Unii Europejskiej w 2017 r. i zablokuje unijne fundusze krajom, które nie chcą przyjąć imigrantów w ramach relokacji. “Albo do marca 2017 zablokujemy napływ migrantów, albo tego nie udźwigniemy” – podkreślił szef włoskiego rządu w wywiadzie dla telewizji RAI.

“My dajemy do Unii 20 miliardów euro, a Unia oddaje nam 12 miliardów. I jeśli Węgry czy Słowacja pouczają nas w sprawie imigrantów i nam nie pomagają, a potem chcą naszych pieniędzy, to w 2017 roku, kiedy zacznie się dyskusja o budżecie Unii Włochy powiedzą: nie ma absolutnie mowy” – ostrzegł włoski premier.

“Damy pieniądze, jeśli także inne kraje będą wywiązywać się ze swoich obowiązków” – zastrzegł Renzi i dodał, że przyszły rok będzie rozstrzygający dla kryzysu imigracyjnego w Europie. Dodajmy, że Włochy są – obok Grecji – krajem, przez który przybywa do Europy najwięcej nielegalnych imigrantów. Na terenie Włoch jest ich obecnie nawet 300 tys.


Czytaj także: Niemcy odeślą imigrantów do Grecji! Koniec zabawy w multi-kulti?

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow